| tweety_8071 a întrebat:

Daca iubesti o persoana foarte mult dar nu poti fi cu acea persoana din vina sortii, a altor oameni sau din alte motive, tu suferi. dar sa zicem ca acea persoana te iubeste si sufera si ea...intrebarea este de ce nu face el/ea nimic, de ce exista ceva mai puternic ce il/o opreste, decat dragostea, cand tu ai facut totul.cum poate un om care te iubeste sa te faca sa suferi atat?

Răspuns Câştigător
| maria_4650 a răspuns:

Si eu am fost intr-o asemenea situatia, am iubit un baiat, si sunt absolut sigura ca si el m-a iubit, dar din diverse motive nu am fost cu el ...la fel am suferit din cauza lui...pana intr-un moment cand mi-am zis stop, si am pus capat tuturor sentimentelor pentru el.nu zic ca nu mai exista ceva asa putin vag, in sufletul meu pentru el, dar nu cu intensitatea pe care o aveam atunci. Sfatul meu e sa vb cu el sa lamuriti problema in cel mai serios mod, si daca nici asa nu vei rezolva atunci poate e timpul sa spui bye bye.Eu una sunt de parere ca atunci 2 persoane se potrivesc, si sunt menite a fi impreuna, sunt indiferent de obstacole. poate nu e sa fie. sau chiar din contra astea sa va intareasca mi mult.

10 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Si eu ma gandesc la acest lucru, insa am ajuns la concluzia ca iubirea nu e suficient de profunda.
Daca te iubeste,"nu-ti da drumu".
Va trebui sa ne obisnuim cu ideea.
Va trebuii sa privim sus si sa credem intr-un viitor mai bun.
Daca au fost multe impedimente, inseamna ca nu sunt compatibile acele suflete si atunci urmeaza despartirea.
Vor fii momente cand ne vom amintii de aceste zile si vom spune, prin ce trec azi.nu doresc nimanui.Pentru ca asa este viata:dulce uneori, alteori mai amara, mai seaca insa intotdeauna vine ceva frumos.
Numai bine!

| multimoak a răspuns:

Indiferenta intr-o relatie este cea mai grea si daca nu o face unul, sigur celalalt o va face negresit, dar nu in toate cazurile. Cel care este indiferent si te face sa suferi fie nu te iubeste, fie te iubeste prea mult si-i e frica sa nu se arda, recurgand la astfel de metode. Unii cred ca prin acest mod o va face pe respectivul/a sa il/o indrageasca mai mult...

| silver19 a răspuns:

Eu cred ca nu te iubeste, altfel ar incerca ea cu siguranta, nu simte ceea ce simti si tu.

| procust a răspuns:

Chiar daca te iubeste, totul depinde de caracterul lui. dc i cineva pasiv, ce obisnuieste sa astepte totul fara sa faca nimic, atunci e normal sa nu reactioneze. iubirea adevarata, puternica te determina sa lupti cu orice si cu oricine, daca chiar merita

| deia a răspuns:

Poate acea persoana nu te iubeste suficient. Sau poate exista ceva ce il impiedica sa faca totul pentru dragostea voastra.
Nu are rost sa suferi pentru o persoana care nu te iubeste, este inutil, asa nu-l va face sa te iubeasca sad.

Succes:*! P. S : Viata este prea scurta sa suferim tot timpul. Incearca sa te mai inveselesti :*.

| Daliana :) a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie straight face

| livi_5695 a răspuns:

Mergi mai departe, asta il va atrage la tine si va vedea ce a pierdut.si poate atunci se va trezii din somn. daca ii demonstrezi tot timpul ca esti acolo pentru el si ca faci orike pentru el atunci el considera ca tu faci totul iar el nu mai trebuie sa faca nimic. spune-i sa faca ceva, daca nu vrea mergi mai departe. o sa vezi tu care sunt efectele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesti o persoana si acea persoana nu te iubeste ci iubeste pe altcineva si in plus tie ceva ruda de a ta. Ar fi mai bine sa ii marturisesti iubirea sau chiar sa incerci sa fi cu el ca sa vezi ce rezultat iti da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti gandi ca il opreste ceva acum, dar daca va scapa in timp de acea teama, si va avea curajul sa-si dezvaluie dragostea si totul sa fie asa cum ati vrut la inceput. Si eu am fost la fel, inca mai sunt, si vad ca acea persoana inca vrea sa tinem legatura, ca prieteni, ca prieteni foarte buni, si de fiecare data cand vorbim simt ceva, ceva care inca ne tine unul langa celalalt.

| Luminita_Caraja_1994 a răspuns:

Daca iubesti--ierti orice greseala.eu e-am gresit lui si el nu vrea sa ma ierte dar mii frica sa-l pierd,, nu voi putea fara el.il iubesc nespus de mult!