| Ionut3399 a întrebat:

Daca iubita voastra ar iesi in club fara voi, ati accepta sau nu? Ce reactie ar trebui sa am? Iese cu prieteni de voluntariat, e genul care sa calatoreasca si asa, eu nu si nu stiu ce decizie sa iau? Deci repet daca iese in club cu alte persoane si imi spune ca e o seara nu inseamna nimic ca sunt de 100 de ori mai important, voi ce ati face?

60 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu accept asa ceva. Eu voiam una ca mine cu calatorii si activitati obisnuite dar nu ai de unde sa gasesti. Ele cauta chef, magarii de tineret. Solutia o gasesti in acest short intr-o https://youtu.be/IEPzofGKSNE

| Adry05 a răspuns:

Esti absurd de-a dreptul laughing si eu odata voiam sa ma duc cu prietenele mele in club ca iubitul meu nu putea veni cu noi si n-a avut nimic impotriva.

| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca baza este increderea nu puscaria, nu suntem pe timpul lui Stalin iar iubita ta nu e in lagar de concentrare sa-i interzici tu sa faca ceva, trebuie inteles ceva, libertatea castigata prin sange in 89 nu o invalideaza o relatie,au fost vremuri cand barbatul iti omora femeia si societatea il apaluda sau i spunea ca e vrajitoare =moda asta a durat o mie de ani sau regi spuneau ca reginele sunt nebune, barbati nu sunt superiori femeilor,nu ai dreptul sa impui unui om ce sa faca,indiferent ca e iubita ta,nu ai voie,conform drepturilor omului,legi nu ai voie,cum a fi sa te inchis intr o celula si sa iesi cand am eu chef,acelasi tiranie masculina e si aici,daca nu credeti in iubitele voastre numai stati cu ele, nici Stalin nu a crezut, nebunul ti a omorat toti generali, vezi unde duce nebunia unui om, o treime din crime sunt omucideri =el o ucide pe ea, 25%, e ceva categoric, plus violuri, barbati spui ca sunt brute fara creier, obsedati de sex care violeaza femei si le inchide libertatea

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cata incredere ai in ea!
Tu nu iesi cu prieteni?
Ti-a impus ea vreodata, sa nu iesi fara ea?

| Drimmero a răspuns:

In club tentatia e mare de a insela, asa ca eu unul as zice pas.
Sa se spele pe cap cu toti prietenii din voluntariat,, nu as accepta asta.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Zau?! big grin
Pe cat pui pariu ca daca m-ai lasa sa-ti explic ceva, ai accepta?

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Hai sa vedem cum o gandesti, desi sunt greu de dat inapoi.

Baga mare!

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca tii mortis...
Dragul meu,
Nu cred ca te voi convinge doar spunandu-ti ca daca iubesti, libertatea este primul lucru pe care il oferi persoanei iubite, asa ca te voi scuti de aceste bla, bla, bla-uri. Iti voi spune in schimb ca o persoana care vrea sa insele sau careia ii sta gandul la asa ceva, in cele din urma tot o va face. Da, prin a-i pune "interdictia" de a merge intr-un club o vei putea intarzia, dar, mai devreme sau mai tarziu, loialitatea ei - in acest caz, lipsa de loialitate, isi va spune cuvantul.
Asadar, ce preferi?
Sa o tii legata de tine si sa stai mereu cu frica-n san sau sa accepti ca nu se invarte totul in jurul tau?

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Prea multa libertate strica, e drept ca se merge pe incredere, dar la ce vad in ziua de azi nu stii cui iti pui sentimentele pe tava, care sunt ca o arma de control asupra mintii tale, stergi pe jos cu partenerul daca iti propui asta.

Trebuie ca partenerii sa aiba o limita de bun simt, nu e ca si cum s-ar duce in biblioteca sau la biserica, vorbim totusi de club unde nu umbla o categorie de oameni prea cuminti...despre ce vorbim?
Prefer sa mi se spuna in fata ca totul e incheiat si vrea altceva, nu sunt genul care sa ma rog in genunchi de femeie, din moment ce mi-ai atins orgoliul te tin minte.
Daca mi s-ar zice ca vrea sa iasa la o cafea cu fetele,, as lasa-o, dar in club deja ar cere prea mult!

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Atata timp cat acea persoana nu confunda libertatea cu lipsa bunului simt sau cu derivatele acesteia, nu exista " prea multa libertate strica". Sau, cel putin, n-ar trebui sa existe.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

E mare bataie de cap o relatie, mai bine stai pe barba ta,, fara sa-ti tina cineva socoteala si fara sa te sune de 20 de ori pe zi.

Bunul simt ar exista daca sunt si limite, pe ici, pe colo.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

" Bunul simt ar exista daca sunt si limite pe ici, pe colo".
Intocmai de aceea ai accepta. Acum ca ai lasa-o in club, ma astept sa iti onorezi pariul big grin.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Facem un exercitiu de imaginatie, dar eu unul n-as accepta multe, nu risc, daca risc inseamna ca dau cu piciorul relatiei.

Ma astept sa va aparati fetitele, dar avem si noi dreptul la replica!

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

" Nu risc, daca risc inseamna ca dau cu piciorul relatiei".
Doamne, simt ca ma lupt cu morile de vant... Inteleg ca tu chiar crezi ca tinand-o "legata" de tine iti garanteaza relatia! Ceea ce nu intelegi tu insa, este ca o relatie inseamna, mai presus de toate, libertate. Nicidecum puscarie!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Man daca incredere nu e, nimic nu e

| OrdanKarris a răspuns (pentru GirlOnline81):

Eu as prefera sa intarzii efectul inselarii si cand va veni vremea sa-ti dau papucii pentru ca m-ai inselat macar sa am constiinta impacata ca am facut ce mi-a stat in putere sa franez cat mai mult ce urma sa se intample si ca nu pierd nimic, decat o curba cu pretentii de femeie de casa. Chiar daca se intampla macar nu am fost complet exclus din evenimente decat daca as fi fost complet ignorant si orb la ce se intampla. ASTA PREFER!

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Iti respect opinia, dar doar pentru ca tu ai dreptate (in sinea ta), nu inseamna ca eu gresesc. Inseamna, pur si simplu, ca vedem lucrurile diferit, ca nu vezi lucrurile din perspectiva mea.
L-am intrebat pe initiatorul acestui topic daca isi iubeste partenera pentru ca dupa cum vad eu lucrurile, nu poti sa tii pe cineva "legat" si sa-l iubesti. N-ai cum. Unde tu numesti iubire, eu numesc gelozie si disperare, in spatele carora se afla temeri: neincrederea in tine si neincrederea in partenerul tau.

| Eireann a răspuns (pentru Drimmero):

Ma bucur ca ai lasa-o, doar are 5 ani si trebuie sa ceara voie. Desi nu e nici asa bine, daca vede un tip dragut in cafenea si ii pica cu tronc?

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

'Las-o sa zboare' zise Ristei intr-o melodie.
Ti-am zis mai sus, prefer sa ai coloana dreapta si sa-mi spui in fata daca e gata povestea de amor, nu sa te intalnesti pe ascuns si alte mizerii, nu e lejer pentru niciunul.

Daca nu iti impui putin cerintele pe care le ceri, dar sa le si respecti, ne putem spune la revedere. Nu pot tolera totul,, asa sunt eu, nici eu nu as pleca fara ea sa ma distrez unde stiu ca sunt multe femei, nu ar fi ok.

| Drimmero a răspuns (pentru Eireann):

Si acum ce sa-i fac, sa nu mai iasa din casa ca exista peste tot riscuri? Atatea batai de cap...pentru nimic.

Cum am zis, daca imi zice ca nu mai merge si vrea sa incheiem, ura si la gara. Nu e ea nici printesa din Iran sau eu stiu ca sa ma pun in genunchi dupa ea s-o bocesc/

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Niciodata sa nu iti dai toata increderea nimanui, esti calcat usor pe cap daca o faci.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Ca bine zici "las-o sa zboare". Te sfatuiesc, totusi, sa lasi "colivia" deschisa. Pentru ca exista sansa ca ea, daca o tratezi cu tot ce presupune o relatie, sa se intoarca, iar cand o va face, iti garantez nu numai ca vei avea armonie in relatie, ci si ca relatia ta se va intari si consolidawinking.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Daca se intoarce dupa ce isi face de cap,, atunci chiar e usa inchisa, daca mi-a gresit atata timp cat eu nu i-am calcat stramb...a 2-a sansa nu dau la asa ceva.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Desigur ca da, omul este o primata emotionala, imprevizibila, de multe ori nici noi nu ne recunoastem, da ce sa faci asa e omul man

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai inteles... nimic din ce-am zis, dar n-am sa-mi cer scuze pentru asta.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Daca gandesti frazele in romana si te exprimi in ebraica...e si logic ca nu intelegi mare lucru, m-am conformat spuselor tale, draga mea.

| OrdanKarris a răspuns (pentru GirlOnline81):

Da, se va intoarce dupa ce a fost spermuita si abuzata din toate directiile dar nu s-a legat nimic concret. Normal ca se intoarce, pentru ca nu are de ales decat sa ramana singura. Se intoarce ca si cum nu s-a intamplat nimic si ca si cum ea ii face lui un favor ca se intoarce, cu mai multi kilometrii la bord decat cand a plecat. Frumoasa analogie.
Parerea mea: colivia trebuie sa ramana deschisa, dar odata plecata, notiuni precum relatie serioasa, implicare ies pe usa afara odata cu dansa. Bineinteles ca o voi primi inapoi, pentru sex si atat daca vrea. Daca nu vrea nu primeste nici macar asta, poate parasi incinta. Nu uita, colivia e deschisa, doar ca daca pleci o data, a doua oara nu mai ai acces decat sa desfaci picioarele si atat. Dupa aia esti la fel de libera sa ti-o tragi cu altii. De libertatea ta nu se atinge nimeni doar ca nu mai primesti ce primeai la inceput. CLAR!

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Prin replica ta, m-ai convins. Tu nu numai ca ai acele temeri despre care am scris in raspunsul anterior, nu. Tu "suferi" de ceva mai grav: iti place sa detii controlul, ba chiar esti putin obsesiv in privinta asta.
Mda... Din ciclul " ce-mi place sa tin femeia sub papuc".

| OrdanKarris a răspuns (pentru GirlOnline81):

Se vede ca muierile au auz si vedere selectiva. Auziti si vedeti ce va convine. De cate ori trebuie sa zic: NIMENI nu se atinge de libertatea voastra. Doar ca un "obsesiv" ca mine pune lespedea responsabilitatii propriilor fapte pe umerii tai? E grea lespedea asta, este? De fapt asta e problema ta, RESPONSABILITATEA. Tu vrei sa curvasaresti nestingherita, sa fi primita inapoi dupa ce termini, nici barbatul sa nu comenteze, ba chiar sa multumeasca ca te-ai intors. 0 ZERO responsabilitate din partea ta. Asta de fapt e problema aici, nu ca am eu temeri sau obsesii. Faptul ca te pun in contact direct cu responsabilitatea propriilor fapte, te fac sa simti pe propria piele ce inseamna sa platesti pentru experientele tale, DĂ MUIERE laughing. Eu asta fac, aduc echitabilitate unde nu exista, sau unde nu se vrea a exista, pentru ca... VAGIN! Asta de fapt e problema, nu vrei sa fie totul echitabil. Eu vreau echitabil. Echitabil inseamna ca trebuie sa DOARA, atat pe mine cat si pe tine. De ce sa ma ard doar eu ca barbat. Sa te arzi si tu putin, zic eu. Asa normal, asa e corect. Cum zic Parazitii: VREAU SA VA DOARA!

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Cauti echitabilitate, fara sa stii de fapt ca echitabilitatea intr-o relatie este stabilita de acord comun, de ambii parteneriwinking.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine, atunci lasă-ma sa-ți explic cu mențiunea ca nu era nevoie de nici un dex pentru traducere.
Ceea ce am vrut sa spun este ca nici măcar o femeie care are coloana vertebrală, atâta timp cât primește de la partener și de la relație ceea ce trebuie, nu-și va risca relația pentru un amărât de flirt sau aventura. Sigur, poți contraataca, spunând " Cu alte cuvinte spui ca o femeie pleacă pentru ca nu are ce ii trebuie acasă". Nu, dragul meu. Spun doar ca exista și alte categorii de femei. Eu vorbesc strict de cele care se respecta și care fac, indiferent ca ies in club sau la o cafea cu fetele, ceea ce este bine și corect pentru relația lor.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Mai tine si de caracter, dar iarta-ma ca intreb asa din neant, de unde stiu eu ca este una care se respecta? Atatea intrebari si batai de cap pentru ce?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

" De unde stiu eu ca este una care se respecta?"
Raspunsul este simplu: nu stii. Insa frumusetea vietii este tocmai asta, cand nu stiiwinking.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Eu caut certitudini, nu experimente.
E drept ca e bine venita o experienta,, dar difera de experiment.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Singura certitudine e moartea man

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu umblă cu altcineva și te înșeală nu văd nimic rău în asta.
Ar trebui să discuți cu ea și să îi spui dacă te deranjează ceva.

| SG1995 a răspuns:

Tre să întelegeți o chestie: e iubita, nu proprietatea ta.

| Plato a răspuns:

Normal ca nu. Eu n-as pute a sa accept, pur si simplu, dar poate tu esti mai permisiv. Eu as lasa-o, ca ar insemna ca nu ne potrivim.

| PersonajFictiv a răspuns:

Depinde ce prieteni are.
Daca sunt prieteni in adevăratul sens al cuvântului iar tot ce se întâmplă între ei în club e doar amical, nu am nimic împotriva.
Daca nu, atunci m-aș despărți de ea.
Problema e de unde știi tu că se întâmplă sau nu ceva non-amical in club?
Depinde ce face ea acolo, daca știi ce face știi și tu ce ai de făcut.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ți-am citit și întrebarea anterioara.
Ai probleme tu, ești gelos și îți imaginezi chestii.
28 de fete și 2 lideri într-un grup de voluntariat iar tu îți faci probleme.
Mergi la un psiholog ceva și scăpa de geloziei, ori ajuta-te singur cum poți.
Caută, citește, aplică etc.
Nu-i strica tineretea cu paranoia ta.
Îți urez multa bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil,, as respira adânc in fata oglinzii, sa-mi reveni din paranoia.
In club oamenii merg sa se distreze, nu la agãtat. Ca daca voia sa te insele, o facea atât de subtil si "cu tine te mânã" de nu aveai cum sa observi ceva.
Nu Are rost sa-ti faci grija.
Eu vad problema la tine daca nu-i oferi libertatea nici sa nu ai incredere in ea. Nu poti controla o persoana, incât sa-si dedice timpul doar pentru tine e egoism fie ea si relatie.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ma bucur sa vad si o persoana sanatoasa la cap pe aici, m-a uimit efectiv aia mai sus "ce cauta sa iese cu aia de la voluntariat? Clar ascunde ceva" mila mi-e de ala/aia care trebuie sa suporte asa specimen

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

De acord, dar unii pot avea probleme psihologice Adanc inradadacinate de "incredere in ei" trebuie indrumati sa si le rezolve.
Sau au fost dezamagiti in trecut.

| DeathOfDreams a răspuns:

Am rămas șocată citiind comentariile. Având în vedere mentalitățile majorității, nu mă refer că relațiile din ziua de azi îs un fail, jur.

Sunteți împreună, dar asta nu inseamnă că trebuie să fiți mereu legați unul după altul. Poate sunt eu o persoană care are nevoie de mult spațiu personal, dar consider că libertatea până la un anumit punct într-o relație e un factor care face ca relație să fie una sănătoasă, dpdv psihic.

Mi se pare super okay că vrea o noapte cu prietenii ei din voluntariat, fără tine. Mi s-ar părea la fel de okay ca ocazial să aibă astfel de nopți.
Fiecare are viața lui personală.
Ipotetic, dacă prietenul meu ar veni mereu cu mine și ar fi sceptic în situațiile în care merg cu prietenii mei, ar fi un big turn off și m-aș simți super încătușată în propria relație. Clar o să-mi iau hate la asta, așa că specific în plus: Evident că îmi place cu prietenul meu, dar repet, am viața mea proprie. Am prietenii mei. Fiecare are nevoia să iasă uneori doar cu ei, așa doar, păstrând tradiția.
Indiferent cât mi-aș iubi partenerul, aș iubi la fel de mult doar momentele cu prietenii mei, la o bere, like old times cu povești faine.

Pentru cei care consideră că există șansa de înșelat: dacă gândești așa când partenerul/partenera iese undeva fără tine, cel mai bun sfat pe care pot să ți-l dau e să ieși din relația aia.
Fiindcă cel mai bun factor în păstrarea unei relații serioase, e încrederea. Dacă n-o ai, pleacă.
Plus că dacă iei o atitudine sceptică în legătură cu relația ta în momentele de genul, nu faci decât s-o depărtezi de tine, instinctiv.

Eu, cel puțin, aș da înapoi, indiferent cât de mult ar însemna persoana aia pentru mine. Fiindcă dacă n-ar avea încredere în mine, n-ar avea niciun rost să continuăm relația.

Damn, nici nu mai vreau să mai citesc răspunsurile de desubt. Whats wrong with ppl

| OrdanKarris a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Te-as parasi instant pentru asemenea gandire. Nimeni nu-ti impune sa nu ai libertate, doar ca nu trebuie sa fi in relatie cu mine daca vrei asta. Ori esti suficient de matura la cap sa intelegi ce-i aia relatie, ori fi libera fata mea, pana la adanci batraneti. Nu poti fi si libera si avea un om dedicat nevoilor tale de relatie doar atunci cand iti convine nici nu poti decide tu cand te suspectez eu ca poti insela sau nu. Nu depinde de tine. Faptul ca prietenul tau accepta asemenea comportament e clar greseala lui si intr-o zi va fi ars. Il poti insela oricand cu unul din prietenii tai cu care iesi iar el sa nu suspecteze. Eu nu as accepta asta. Nu pot avea doar eu responsabilitatea relatiei, trebuie s-o ai si tu, dar se pare ca dupa cum pui problema, relatia pentru el e responsabilitatea, iar pentru tine e doar o experienta. Tu poti fi si in relatie si in acelasi timp sa te expui altor barbati. E suficient unul sau toti sa-ti zica de fiecare data cat de bine arati, air in capul tau sa se formeze ideea ca daca arati atat de bine, ce mai cauti tu cu actualul cand ai putea gasi pe cineva mai bun. Nu se intampla peste noapte, se intampla in timp. Sau cateodata se intampla si peste noapte. Eu te-as parasi instant daca mi-ai face de astea. Poti fi libera fata mea, libera ca pasarea cerului, libera inclusiv de relatia serioasa, daca intelegi cum zic.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru OrdanKarris):

E clar că n-ai înțeles nimic din mesajul meu. laughing

Toate cazurile pe care le-ai abordat ca fiind "anormale" intră în contradicție.
Că ți se pare aiurea mentalitatea bună, not really my problem.

Dacă gândești așa și în relațiile tale, cred că singurul care se va arde ești tu. Sau nu, de fapt. Că majoritatea au mentalitatea asta și cred că genul ăsta de comportament e "normal".
Faptul că ești într-o relație cu cineva și acceptați ceva ce în realitate nu e chiar ok, nu vă face relație chiar așa proastă, în raportul cu așteptările pe care le ai.

Dar ca fapt divers, faptul că ești contra "libertății"pe care am și specificat-o la un moment dat "în limită" și ți se pare aiurea ca iubita ta să iasă fără tine ca și în cazul din întrebare, ești direct pe lista mea de turn off-uri.
Deci presupun că e reciproc.

"îl poți înșela oricând și el să nu suspecteze". Se poate întâmpla asta chiar și dacă mergi legat de partenera ta mereu, dacă asta e ceea ce vrea să facă.

Dar bine ai venit în lumea relațiilor mature și serioase. Plot twist: totul se bazează pe încredere.
Evident, nu o să înțelegi foarte multe din ce-am spus, și probabil o să fi defensiv. Totuși, că ești de acord, că nu, nimănui nu-i prea pasă.

| Emma30555 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Libertatea unui om este asigurata de constitutie, face parte din drepturile omului. Tu ai putea sa ti lasi libertatea de dragul unei femei? Poate o relatie sa justifice privarea de libertate?

| OrdanKarris a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Iar tu n-ai inteles nimic din ce am scris eu. Invata sa citesti cu atentie. In orice moment al relatiei ESTI LIBERA. Colivia are usa deschisa, nimeni nu inchide usa aia. Cat timp nu ai chef de umblat prin oras fara sa ceri voie sau sa fiu si eu prezent totu-i ok. Si cand vrei sa fi libera, sa ma sfidezi, la fel, AI TOATA LIBERTATEA. Doar ca, daca faci asta, inseamna ca vrei sa te pui singura intr-o pozitie unde sa fi abordata de alti oameni si tentata sa faci un pas gresit. Nu zic ca nu poti fi fidela, dar este de ajuns O ZI, UNA, ziua in care te trezesti cu fata la cearsaf si cu fundul in sus si stii tu pe cineva care ti-a facut cu ochiul, sau ca ma barfesti aiurea la prietenele tale, spui chestii care ar trebui sa ne priveasca doar pe noi si eu nu sunt prezent sa te taxez. Din nou, nu ma intereseaza fidelitatea ta. Oricand poti sa ma inseli, oricand poti cere pauza la relatie. Iar cand zic pauza eu interpretez ca ai gasit deja pe cineva cu care ti-o tragi, cu speranta ca se va lega ceva mai mult (relatie). Iar cand descoperi ca nu se va intampla asta si te gandesti sa te intorci la mine, ca si cum nu s-a intamplat nimic, ca ala nu a vrut decat sa ti-o traga si apoi sa dispara din peisaj, iar tu nu ai de ales decat sa te intorci la mine sau sa ramai singura, dar speri sa fiu atat de ignorant si credul incat sa cred ca nu s-a intamplat nimic cat timp faceai "pauza" si sa te primesc inapoi ca si cum tu imi faci mie un favor cu intoarcerea ta, am vesti pentru tine... FATA MEA: te primesc inapoi, doar pentru sex si atat, iar daca nu vrei nici macar atat. Nu ai decat sa rupi complet relatia. Vei descoperi ca nu voi misca un deget sa te recuperez. Si te rog, nu, TE IMPLOR, spune-i prietenului tau sa citeasca ce scriu eu aici, spune-i sa citeasca si sa bage la cap, sa aiba si el o idee cam cum ar trebui sa puna problema. Odata ce vrei libertate peste cuvantul meu, esti libera, doar ca notiuni precum IMPLICARE sau relatie serioasa, ies pe usa afara odata cu tine. Adios, muchacha! Zero fucks given happy

Si nu, nu decizi tu o secunda cand si daca simt eu ca ma inseli. Chiar si daca este o simpla premonitie, e dreptul meu sa am acea premonitie, si e dreptul meu sa nu simt nici macar o secunda discomfortul gandului ca as putea fi inselat. Si ca sa intelegi, nu ma derajeaza inselatul. Ma deranjeaza faptul ca tu inseli iar eu platesc, platesc cu implicarea mea, cu relatia serioasa si tot ce implica asta, cu exclusivitatea mea etc etc etc. Asta ma deranjeaza. Din punctul meu de vedere, cred ca ti-as oferi mai multa libertate decat prietenul tau, in schimb eu ti-as oferi si repercursiuni, multe grave, dureroase! daca nu esti dispusa sa lupti mai mult ca sa stai inrelatie decat ca sa parasesti o relatie atunci tu esti aia imatura care nu stie ce-i aia relatie serioasa.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru OrdanKarris):

N-am mai citit atâtea bullshit-uri de la ultimul examen pe care l-am dat. laughing

Ai scris atât, încercând să demonstrezi ceva pozitiv despre tine, doar ca într-un final să arăți exact contrariul. Îs o grămadă de tipi cu aceeași mentalitate, care sincer e amuzantă până în punctul ăla în care îți dai un palm face citiind, dar apoi realizezi că e ceva trist.

Nu știu ce tot vrei să demonstrezi aici, dar răspunsurile tale au același conținut aiurea ca și ale lui Ray, cu singura diferență care o face scrierea ta gramatică corectă.

Nu te contrazic din simplul fapt fiindcă ești fixat pe anumite chestii și că o fac, că nu, n-o să am cu cine. Totuși, pe viitor, încearcă să-ți rezolvi prima dată complexurile legate de tine însuți, fiindcă e clar că ai multe.
Nu vreau să știu ce prietene ai avut tu înainte, dacă ai avut, și nici nu-mi pasă sincer. Dar ce-ai scris tu la tot thread-ul ăsta reflectă niște lucruri pe care aparent tu nu le vezi. Lucruri care ți se par ok, și tot enumerându-le pe aici.

Nu știu de ce ai impresia că ne interesează atât de mult încât să te transpui într-un caz ipotetic. Din nou, complex interior probabil. laughing
Oricum, dacă tot ești pe TPU, folosește-l într-un mod practic and mind your own business. Din nou, nimănui nu-i prea pasă.

| OrdanKarris a răspuns (pentru DeathOfDreams):

A deci sa inteleg ca nu negi ce am zis, doar ataci si injosesti pentru ca NU-TI CONVINE ca am spus adevaruri. Am inteles. Tipic muiericesc.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru OrdanKarris):

Dacă asta ai înțeles tu din ceea ce am spus, că nu neg și doar atac și înjosesc, cred că e încă o chestie ce spune despre tine ceva. laughing

Iar sfârșitul îmi confirmă ceea ce spuneam legat de "nu știu ce prietene ai avut"
So pathetic laughing

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu cred că sunteți compatibili.
Îți recomand să o părăsești și să cauți o fata care să se implice într-o relație.
Ce cauta în club cei de la voluntariat?
Cred ca iti ascunde ceva.

| GirlOnline81 a răspuns:

Iti iubesti partenera?

| OrdanKarris a răspuns:

As parasi-o instant. Efectiv sta cu tine ca sa nu ramana complet singura. Se duce in club sa socializeze cu altii in timp ce e cu tine in relatie si tot ce presupune o relatie. Se expune pentru altii s-o abordeze iar tu platesti costurile acestei relatii: banii tai, timpul tau, disponibilitatea ta, rabdarea ta. Chiar daca nu e abordata in prima seara, dar intr-o seara va aparea cineva, iar ea se va simti in asa maniera incat se va lasa atinsa, sarutata, abordata de altii, in timp ce tu esti pus intr-o situatie proasta.

Cand are chef de club inseamna ca nu are chef de tine, inseamna ca tu nu contezi. Cand are chef de mers in club ii spui clar si ferm: ai plecat in club si in club ramai, la mine nu te ma intorci. Daca incepe sa-ti faca scandal ii spui ca nu ai sa accepti sa fi pus in situatii penibile sau in care tu sa traiesti cu gandul ca vei fi inselat sau nu. Nu depinde de ea ce suspectezi tu si ce nu. Nu pierzi absolut nimic parasind-o daca vrea sa iasa in club. Daca are chef de club inseamna ca nu-i suficient de matura pentru relatie serioasa. E clar ca vrea de toate, si gura sa-i puta a usturoi si cu sufletul in rai. Nu le poate avea pe toate, Iar tu nu vei fi pus in situatii penibile de dansa. Nu accepta.

Observ un untilizator "GirlOnline81" care te intreaba "iti iubesti partenera". Iar eu vin cu urmatoarele afirmatii: "poti iubi pe cineva care te pune in situatii jenante si nu-i pasa deloc de tine incat sa se expuna altor barbati in timp ce tu platesti costul integral a uneri "relatii serioase""? E clar ca prietena ta nu are deloc respect pentru tine, altfel ar face eforturi pentru afectiunea ta, nu de a cauta sa iasa in club, sa se expuna altora pentru a fi abordata. Cluburile sunt locatii de imperechere. Se duce acolo sa pescuiasca ceva mai bun decat tine. Iar tu existi pentru ea in caz ca nu ii iese socoteala in acea seara. Esti acolo pentru ea daca nu s-a intamplat nimic si probabil va fi afectuasa cu tine pentru ca nu are de ales, nu pentru ca te iubeste.

Iti iubesti partenera? Dar oare ea te iubeste pe tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Doar Virginii penibili abordeaza in club. Ca doar acolo stiu ca e pasarica. Dar de fapt in club e cel mai greu sa gasesti materiale.
Si ea doar daca are probleme emotionale sau psihice se poate lasã asa usor abordata.
Orice femeie intreaga la cap si care isi iubeste si respecta partenerul nu face nici macar contact vizual cu altii prea mult, fie ea in club sau la munca sau oriunde.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru OrdanKarris):

rolling on the floor))
răspunsul tipic tipiilor care au parte de anumite frustrăți, atât în relație cât și cu înșiși.

Damn laughing)
nu am citit tot, că m-o durut capul. Am râs tho.

Dar înainte să te tot uiți în stânga și în dreapta, încercând să găsești tot felul de anomalii, rezolvă-ți problemele cu tine însuți prima dată.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Hai, câteva ore să iasă nu e rău dar să amâne să vă vedeți pentru asta că asta inteleg când zice că e o seară nu mi se pare în regulă. Poate sunt de modă veche dar așa văd eu lucrurile.

| DanyDav a răspuns:

Faptul ca esti gelos doar va inrautati situatia si o va indeparta de tine! Este prietena ta, da dar asta nu inseamna ca este si proprietatea ta si din ce am inteles nici macar nu sunteti casatoriti inca, deci esti egoist si gelos, problema este la tine.

| bbobo22 a răspuns:

DA, as accepta! Ar trebui sa o intelegi si sa-i oferi libertatea de care are nevoie. Altfel te va parasi oricum. Daca va dori sa te insele o va face mai devreme sau mai tarziu indiferent de cate interdictii o sa-i pui.
Ideal ar fi totusi sa aveti pasiuni comune. Sa calatoresti si tu cu ea si sa aveti prieteni comuni. Respecta-i libertatea si nu incerca sa fi exagerat de gelos si posesiv!