| tonyc7 a întrebat:

Daca la degetul inelar (al patrulea) de la mana stanga a unei femei tinere, ii observi verigheta/inelul, asta inseamna cu certitudine ca e maritata?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Persoanele casatorite poarta verigheta, poate unele femei poarta verigheta si ca semn ca nu sunt disponibile chiar daca ele au divortat demult, nu poti sti motivele lor.

| sierra1 a răspuns:

De regulă așa e, dar mai sunt și divorțate cu inel pe mână

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi măritată sau unele inele sunt cadouri de la foștii. Cert e că trebuie să te interesezi cu cine a umblat in trecut, întrucât va vrea și ea sa evolueze

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Nu neapărat. Nu sunt căsătorită și totuși port. Poți sa porți pentru ca îți place pur și simplu cum arata sau sa simbolizeze ceva anume pentru tine. Deci nu ai certitudinea ca este mărită.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Mi se pare o prostie sa porti verigheta daca nu esti casatorită ca ce chestie o porti? Sau esti divorțată?

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

E luata de un peste si dusa n Barcanesti departe ai grija ca semnificatia inelului reprezinta simbolul clanului de proxeneti