| iulicab a întrebat:

Daca lichidul preejaculator ajunge in vagin cu ajutorul degetelor din greșeală, se poate sa ramai însărcinată?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este cat se poate de categoric NU. Aceasta afirmatie este valabila numai in cazul in care lichidul preejaculator este proaspat produs si baiatul NU a ejaculat in ultimele 3-4 ore.
Lichidul preejaculator poate sa contina spermatozoizi in continutul sau NUMAI si NUMAI in cazul in care se amesteca cu resturi de sperma care raman in uretra penisului dupa ce baiatul ejaculeaza si NU urineaza imediat dupa ejaculare. In caz contrar lichidul preejaculator NU are in continutul sau nici macar 1 (UN) singur spermatozoid. Sanatate!