| Mihaelay890 a întrebat:

Daca luna trecuta mi-a venit menstruația sunt șanse să fiu însărcinată? N am mai întreținut relații sexuale de atunci

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric nu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea sangerarii menstruale la data preconizata (la timp) si pe urma desfasurarea procesului de sangerare daca se produce in conditii la fel/identice cu menstruatiile anterioare,, reprezinta GARANTIA FERMA ca ciclul menstrual care s-a terminat, in mod absolut sigur OVULUL nu a fost fecundat si din acest motiv nici NU s-a implanta o sarcina in tesutul ENDOMETRULUI, care este eliminat din organism prin sangerarea menstruala periodica ( aproximativ lunara) Multa sanatate!

| Teo29 a răspuns:

Nu, dar pe viitor sa o faceti doar protejat.