| danu9999 a întrebat:

Daca ma las de masturbare pot scapa de ejaculare precoce?
FUNDAA

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, in timp, cu exercitii de abtinere, multa intelepciune si rabdare atat din partea ta cat si a partenerei. cam in 2 ani de viata sexuala regulata, daca la fiecare act sexual faci exercitii de intrerupere a penetrarii in vederea amanarii ejacularii, vei reusi sa ai acte sexuale normale si sa-ti controlezi cat vrei ejacularea. un psiholog te poate ajuta sa reduci timpul de vindecare

| Armatistul82 a răspuns:

Nu e sigur 100% dar se zice ca da. e de preferat sa te duci la medic