| Mirunicadulceata a întrebat:

Daca mi-a venit ciclul mai am sanse sa fiu insarcinata?
Ciclul are aceeasi cantitate,miros, textura ca in ciclurile anterioare.A intarziat 4 zile, insa totusi a venit.Ma ingrijorez foarte tare,mai pot sa fiu sau am vreo sansa? Nu vreau un copil, momentan!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ultima menstruatie s-a desfasurat in mod similar cu celelalte menstruatii anterioare, chiar daca a inceput mai tarziu cu 4 zile fata de data preconizata, a reprezentat o menstruatie autentica si de asemenea garantia ferma ca in proportie de peste 99.9% in ciclul menstrual abia terminat NU s-a format si nici NU s-a instalat o sarcina in uter. Se poate afirma fara teama de a gresi ca este IMPOSIBIL sa existe o sarcina chiar si pur ipotetica. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu vrei un copil, de ce nu folositi prezervativ?
Nu musca, nu doare, nu manaca pe nimeni, nu strica penisul si nici nu costa mai mult decat o acadea.

Sa traiesti cu stresul ca ramai gravida, este inuman!
Este mai sanatos sa previi, decat sa suferi!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida daca ti-a venit ciclul.