| Ellllaaa45678 a întrebat:

Daca mi-a venit menstuatia mai devreme este posibila o sarcină?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este doar neregulat.

| corbulalbrosu a răspuns:

-- Lungimea ciclului menstrual poate fi constant aceeasi asa cum se intampla in cazul ciclului care are caracteristica principala de a fi de tipul REGULAT, sau
-- lungimea ca numar de zile a ciclului este variabila si din acest motiv este diferita de la un ciclu menstrual la altul, asa cum se intampla in cazul ciclului menstrual de tipul NEREGULAT sau DEREGLAT cazuri in care sangerarea menstruala porneste cand mai repede cu cateva zile sau mai tarziu decat a fost preconizat.
Se considera ca insasi simpla pornire a sangerarii menstruatiei reprezinta de fapt garantia certa ca in proportie de peste 99% ciclul menstrual anterior s-a terminat fiindca in timpul ei ovulul NU a fost fecundat si ca atare nici NU s-a format si instalat o sarcina in uter. Din acest motiv organismul femei este pusa in situatia de a porni o noua incercare de a procrea in cadrul noului ciclu menstrual care incepe odata cu prima zi de menstruatie. Sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

Daca era vorba de sarcina uitai de tampoane 9 luni frumoasewinking