| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-am gadilat usor vaginul și am apasat puțin (dar nu am bagat degetul sau nimic altceva inauntru) și am tinut perna intre picioare mai sunt virgină?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai facut ce spui si nu ai tinut un baiat intre picioare in loc de perna, ai sanse sa mai fii virgina. Dar nu cred sa mai dureze mult pana nu vei mai fi. Mancarimea e mare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da esti

| MarianWLF a răspuns:

Virgina nu mai esti doar cand un penis ti-a fost introdus in vagin, aia reprezinta dezvirginarea. Poti rupe himenul daca bagi ceva mai gros, dar de la un deget introdus inauntru de exemplu, nu se rupe.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce te-ai gadilat in vagin?

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca ai ramas si esti virgina in continuare, la fel cum ai fost si pana in prezent. Daca pielita denumita HIMEN care este situata deasupra intrarii in vagin, se rupe prin MASTURBARE, in acel caz se produce DEFLORAREA ''pasaricii''.
Numai atunci cand pielita denumita HIMEN este rupt in urma unui SEX REAL, adica de catre penisul introdus in vagin, doar in acel caz are loc DEZVIRGINAREA... femeii, deci NU a ''pasaricii'' ei. In concluzie trebuie sa stii si sa intelegi ca procesul denumit DEFLORARE se produce la nivelul VAGINULUI, iar conceptia sau notiunea de DEZVIRGINARE a femeii se produce la nivel mental in CAPUL si/sau MINTEA femeii.
Este explicatia stiintifica si medicala cea mai simpla posibila de a fi inteleasa de orice persoana lipsita de cunostinte medicale. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Andreeush a răspuns:

Da, atâta timp cât nu ai avut nici un act sexual până acum.

| CristianaMaria a răspuns:

Cati ani ai fetita? stii ce inseamna sa nu mai fi virgina? logic ca nu, de asta pui asemenea intrebari.Tu inauntru ai o pielita, lata ce are o mica gaura in ea.prin gaura aia are loc sa se scurga doar sangele de la ciclu.in momentul in care bagi ceva mai gros decat gaura aceea, un deget, un obiect, sau penisul atunci cand ai contact sexual cu un baiat, se rupe pielea aia de tot prin largirea gaurii.atunci nu o sa mai fi.nu te juca cu asa ceva, sunt atatea boli acum care se iau prin contact sexual.baietii sunt purtatori de un anumit virus, mai ales cei care au avut mai multe partnere.ei nu patesc nimic de la virus dar unele femei dezvolta cancer de col uterin.nu te prosti, te rog eu.nu cred ca vrei o sarcina sau sa faci cancer doar pentru ca auzi despre sex peste tot la televizor sau in jur si nu esti informata deloc despre ceea ce poti pati din moment ce devi activa sexual.cand o sa cresti ai timp, sex faci toata viata