| Ahius a întrebat:

Dacă nu ai menstruație, poți rămâne însărcinată?(va rog un răspuns )

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

N ai cu sa ramai gravida in conditiile astea.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pana in present NU ai avut niciodata menstruatie. adica NU a inceput sa se manifeste/produca ciclul menstrual, in acel caz atat teoretic cat si practic se considera ca formarea unei sarcini este in proportie de peste 95% IMPROBABILA sau chiar IMPOSIBILA. Acest lucru se datoreaza faptului ca de regula primul ovul eliberat din ovar este in proportie de doar 2-5% VIABIL si coroborat si cu faptul ca sexul trebuie in mod obligatoriu sa ''nimereasca'' sa se intample in acea asa numita prima PERIOADA FERTILA probabilitatea de sarcina se apropie de0 (ZERO). Multa sanatate!