| mihaigta a întrebat:

Daca nu am terminat in ea,poate ramane insarcinata? Am vazut mai multe intrebari de genul,vreau rasppunsuri sigure, pentru ca sunt stresat.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate, din cauza ca lichidul preejaculator, care umezeste permanent capul penisului in timpul erectiei, contine spermatozoizi. In plus, s-a demonstrat ca incepatorii (in primii 4-5 ani de viata sexuala0< pierd involuntar sperma in timpul actului sexual, fara sa simta (picaturi mai mici ca un varf de ac)

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar cel care este pe deplin responsabil pentru faptele sale si este sigur pe experienta sa sexuala si detine capacitatea sa-si controleze, coordoneze si sa ejaculeze in momentul dorit de el, poate accepta sa intretina contacte sexuale neprotejate. Nimeni dintre noi nu avem capacitatea de a-ti oferi raspunsul corect si obiectiv, fara sa te cunoastem pentru a ne da seama daca tu intrunesti conditiile necesare. Putem doar sa ne dam cu parerea ca ai fost pe deplin responsabil in momentul respectiv deoarece doar asa se explica ''curajul'' sa intretii acte sexuale neprotejate.big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate ramane gravida, pentru ca nu ai bagat samanta in ea.

| Anemona2020 a răspuns:

Nu are cum devreme ce nu ai ejaculat in ea.