| Anasia008 a întrebat:

Daca nu isi da drumul in mine nu pot rămâne gravida. Dar daca cand ii vine o scoate si dupa se sterge cu un prosop dupa iar facem contact sexual de mai multe ori pot ramane gravida?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea de a se putea naste/forma o sarcina si sa ramai insarcinata daca intretineti contacte sexuale in modul in care ai prezentat in intrebarea ta. Este stabilit si cunoscut faptul ca intotdeauna dupa ejaculare ramane o mica cantitate (dar suficienta) de sperma in uretra care se scurge din penis in vagin in timpul urmatorului contact sexual. Acest lucru se intampla in cazul in care barbatul nu urineaza imediat dupa fiecare ejaculare. Insa o sarcina se poateforma NUMAI/DOAR In cazul in care sexul este intretinut zilele PERIOADEI FERTILE a ciclul menstrual. Daca ciclul tau menstrual este de tip NEREGULAT atunci nimeni nu se poate pronunta si nici NU va putea formula un raspuns cert, sigur si corect fiindca nu poate stabili/sti daca contactul a avut loc in zilele perioadei fertile sau in afara acesteia. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da, poți. Pentru că dacă nu urinează între contactele consecutive, sperma rămasă „pe conducte" se scurge la tine în vagin și de acolo, spermatoxoizii cei voioși o vor lua la goană spre ovul (dacă ești în perioada fertilă)...

| Emilian65 a răspuns:

Da, la urmatoarele numere poti ramane gravida deca ejaculeaza in tine si esti in perioada fertila.

| OMFGConrad a răspuns:

Dacă ești în perioada fertilă, aveți toate șansele!

| Kira5854 a răspuns:

Sunt sanse sa ramai gravida si prin metoda coitului intrerupt(adica atunci cand ejaculeaza afara), acestea fiind mici, dar existante.
Cu atat mai rau daca ejaculeaza afara, isi sterge penisul dupa care il introduce iar, pentru ca sunt spermatozoizi care raman, iar in momentul actului, ei vor reusi sa patrunda in vagin, este de ajuns sa fi la ovulatie si sa ajunga unul acolo unde trebuie pentru a ramane insarcinata.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Încetează să mai fii prost!

| vocea a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Nu vezi ca esti penibil, daca nu suporti ce spun ia masuri in privinta asta fa tot posibilul sa scapi planeta de ce urasti tu, nu esti in stare si stii asta.
Eu gandesc liber si fac ce cred si cred ce fac, am spus ca nu suport imoralitatea am luat masuri si m-am dezis de ea, tu zici ca nu suportii prostii, sa zicem ca sunt prost, nu poti sa faci nimic in privinta asta, asta este diferenta.

| Anasia008 explică:

Esti un mare prost. Poate odata si odata o sa iti vina mintea la cap copile

| vocea a răspuns (pentru Anasia008):

Tu vorbesti, care habar nu ai sa faci sex, ma faci copil si nu stii daca ramai gravida, daca esti atat de proasta nu fa sex nu are rost sa aduci pe lume suflete nevinovae.