| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu pot face pe cineva fericit deloc credeti ca e timpul sa renunț? sad Deci am încercat orice, comunicare, timp petrecut împreună. Ambele nu le vrea, nu funcționează. Şi doare când te simți atât de neînsemnat ca persoană...

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Niciodata nu este timpul sa renunti, iar daca o faci, iti vei sinucide sansa de a mai avea relatii.

| anamaria82726 a răspuns:

Pai asta poate insemna ca persoana pe care incerci sa o faci fericita nu prea te accepta in preajma ei. Adica daca este asa cum spui tu si ai incercat orice si este in zadar, nu este vina ta. Tu ai dat ce ai avut mai bun ca sa o ajuti. Faptul ca vrea sa isi pastreze aceeasi stare, este decizia ei.
Asta nu inseamna ca trebuie sa renunti neaparat. Ca pana la urma incerci sa faci ceva frumos. Si daca incerci sa o faci fericita, banuieac ca este o persoana draga tie si ca merita sa fie fericita. Dar poate pur si sinplu are nevoie de timp. Sau va realiza pe viitor ca i-ai fost alaturi neconditionat si isi va schimba atitudinea fata de tine si va fi fericita.

| Violleta2022 a răspuns:

In dragoste este nevoie de 2 si nu poti face pe nimeni fericit, daca acel cineva nu te iubeste si nu te vrea.
Asta va trebuii tu sa inveti si sa accepti: dragoste cu sila, NU se poate face.

| Endoryus a răspuns:

Da

| Ofiintă a răspuns:

Te gândești la o bicicletă.
Tu și prietenul tău formati cele două roti. Una se rotește datorită tie, iar cealaltă nu.
Bicicleta va funcționa?
Doar dacă vei schimba roata defectă.

| SilentRain a răspuns:

Dacă este de comun acord, de ce sa mai stați împreună?
Simțiti ca nu merge, nu va mai chinuiți

| mgtow a răspuns:

Trebe sa renunti nu ai de ales, renunti la ala care nu te vrea nu la altcineva - si daca nu va fi nimeni indiferent de cate incercari ai in viata tot traiesti

| xilef123 a răspuns:

Daca nu poti face pe cineva fericit, cauta pe altcineva care sa te faca pe tine

| Sofer a răspuns:

Nu poți face nimic cu forța. Cam ar trebui sa renunti.