| ElEmennt622 a întrebat:

Daca o fata a atins sperma, apoi s-a atins pe vagin (fara sa bage degetul) poate sa rămână gravida?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca s-a atins in vagin cu sperma (ca pe vagin este imposibil, vaginul fiind 100% la interior), da are sanse de sarcina, daca fata este in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori DA, alteori NU. Totul depinde de ''norocul'' fetei respective ca in acel moment ea SA FIE sau SA NU FIE in timpul celor 5-6 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Bineinteles cu mentionarea expresa a faptului ca atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma o sarcina in acest mod este... extrem de mica. Insa NU si imposibila. big grin Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| alina2k18 a răspuns:

NU

| Quassaar a răspuns:

Cum ai reușit să-ți atingi vaginul fara să introduci macar un deget? Hai că suntem curioși?

| barosanu69 a răspuns:

E posibil

| Ioana803 a răspuns:

Hmm, aici cam depinde de noroc...

Aceasta chestie difera de la organism la organism.

Cu toate acestea, depinde foarte mult si de perioada a lunii in care se afla fata.

Daca aceasta era in perioada fertila, sansele sunt ceva mai marisoare fata daca nu era.

Depinde de multi factori, dar pentru inceput nu ar trebui sa se panicheze sau streseze pentru o eventuala sarcina pentru ca daca acesta nu exista, sansa e destul de mare ca stresul provocat sa intarzie menstruatia.