| catalingrande a întrebat:

Daca o fata dupa primele contacte sexuale are niste simptome ex: dureri de burta, oboseala, stare de rau, asta inseamna ca e insarcinata sau doar sunt niste simptome normale dupa dezvirginare si prea mult sex?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simptomele de sarcina nu apar niciodata mai devreme de 3 saptamani de sarcina!
Starile de rau ale fetei au alta origine: intoxicatie alimentara, foame, oboseala excesiva samd

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa felul in care este formulata intrebarea, probabil ca si Mama Omida ar fi pusa in imposibilitatea de a-ti da un raspuns catusi de cat apropiat de realitate. big grin

| sofisis a răspuns:

Simptomele de sarcina apar prin saptamana 5-6...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu! Simptomele de sarcina apr mult mai tarziu.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca a trecut cca 3 saptamani de la contactele sexuale poate sa faca un test de sarcina. Daca in schimb ati facut sex recent e posibil sa fie o reactie a organismului la dezvirginare desi ma cam indoiesc sau pot fi probleme de natura gastro -intestinala gen o indigestie sau toxiinfectie alimentara. N ai dat mai multe detalii e o intrebare ambigua.

| b889max a răspuns:

Cea mai simpla varianta este sa cumperi un test de sarcina! Asta ca sa dormi liniștit!

| ADrYyAdRy a răspuns:

Depinde dupa cat timp or inceput simptomele. Asteapta pana iti vine menstruatia. Daca ai intarziere cumparati un test de sarcina happy