| AlexG98 a întrebat:

Daca o femeie a avut squirt inseamna ca a avut orgasm? Acela e orgasmul? Cand pur si simplu ii tasneste o substanta precum pipi din vagin?

Răspuns Câştigător
| squishh a răspuns:

Femeile au doua tipuri de orgasm. Cel clitoral(pe dinafara), si cel de G-spot, inauntrul vaginului. Amandoua poate sa fie cu sau fara squirt.(majoritatea fara)

Deci da, acela a fost un orgasm. Iar acea substanta este explulsa din "glanda lui Skene", la fel si din uretra. Are foarte putin continut de urina, dar nu este urina, desi se crede ca provine din vezica.

Dar totusi, majoritatea femeilor au orgasm fara squirt, deci si ala este valid si exista, nu doar cel cu squirt. Poti sa simti spasme usoare a vaginului cand o femeie are un orgasm clitoral pe dinafara.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da e orgasm

| Alexandra9998386 a răspuns:

Da, acela este orgasm. Nu toate femeile pot avea squirt, asta nu înseamnă ca n au orgasm. Si daca a avut nu înseamnă ca poate avea mereu.