| tonyc7 a întrebat:

Daca o femeie obisnuieste sa faca glume sau apropouri cu tenta sexuala in fata prietenelor ei, colege de munca, atunci cand e prezent si un barbat, care aude si el aceste glume deocheate, pot fi considerate aceste vorbe indraznete ca fiind,, semne" de disponibilitate (la o relatie) din partea acelei femei pentru acel barbat care le aude?

Răspuns Apreciat de Editori
| AndreeaWTS a răspuns:

Nu, sigur nu.
Asta e una greșelile pe care le fac bărbații care nu gândesc prea mult.
O femeie poate fi mai dezinhibată, mai cu simțul umorului sau care își permite un mod de a vorbi mai deocheat față de prietene sau într-o conjunctură generală. Dar asta nu înseamnă neapărat că e o femeie disponibilă, o femeie ușoară sau că dă "semnale" unui bărbat care poate fi prin preajmă.
E foarte riscant să consideri asta pentru ca e foarte posibil să nu fie așa.

| lpavel a răspuns:

Unii barbati... happy

| AndreeaWTS a răspuns:

Asa e, sorry.

| AndreeaWTS a răspuns:

Si totusi... nu am pus virgula dupa "barbatii"... laughing

| lpavel a răspuns:

Aha, greseala mea, n-am fost atent laughing

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, doar un fraier ar pune botul la asa ceva.

| RAY a răspuns:

Dacă se exprima despre sex e curva, dacă nu se exprima tot e curva ca nu o pot ×××, la bărbați femeia e curva mereu, invers chiar e însurat tipul este normal.

| Mosotti a răspuns:

Nu neaparat, poate fi vb de glume si atat.

| lpavel a răspuns:

Cu siguranta nu! laughing

| tonyc7 explică (pentru lpavel):

Ba e posibil sa fie si ala un semnal. Nu ai de unde sti sigur ca nu poate fi asa. Logica e cat se poate de simpla!winking

| lpavel a răspuns (pentru tonyc7):

Asta numai daca ar face astfel de glume numai cu tine! E o diferenta mare! Deci fi mai mult ca sigur ca nu vrea nimic de la tine!
Stii ce te-a pacalit pe tine? Faptul ca intalnesti prima oara o astfel de fata si ai crezut ca... gata ai pus-o, dar nu! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca atunci cand fluiera un barbat dupa o femeie, iar femeia e la modul "daca nu ma uit zice ca-s proasta, daca ma uit zice ca-s curva, hmmm mai bine ma impiedic."
In niciun caz nu sunt semne de disponibilitate.

| tzionut a răspuns:

Nu, fireste ca nu, dar totusi pentru a spulbera orice urma de indoiala cand sunteti doar voi discuta direct cu ea si intreaba exact ce ai scris si aici si aflii raspunsul daca e disponibila sau nu.

| Whitesnake99 a răspuns:

Categoric Nu. Daca nu se uita in ochii tai, nu te atinge, nu iti zambeste sau chestii din astea super evidente