| Marck94 a întrebat:

Daca o persoana are HIV, si tu nu stii ca are, faci sex cu aceasta persoana infectata cu prezervativ si care sunt riscuri?

Răspuns Apreciat de Editori
| Porcusorul a răspuns:

Tratamentele pentru HIV au evoluat foarte mult in ultimul deceniu. In prezent persoanele infectate traiesc, muncesc si fac sex ca niste persoane perfect sanatoase. Daca o persoana infectata cu HIV ia tratament antiretroviral cu remisie totala, atunci sansele sa iei HIV de la aceasta sunt intre 0% (in cazul sexului ocazional) si 0, 1% (sex repetat in cazul relatiilor de lunga durata) inclusiv prin sex neprotejat.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca va protejati e ok

| Violleta2022 a răspuns:

Riscul este ca, te infectezi si in cativa ani mori!

| corbulalbrosu a răspuns:

Riscul de imbolnavire exista dar este foarte mic. Din pacate nu poate fi exclus complet riscul de infectare.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Minime spre zero.
Ca să nu iei HIV, ori nu faci sex, ori o faci cu persoane sănătoase (după ce-și fac analizele).

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru Marck94):

Poate însemna orice; dar pentru cel / cea care ar vrea să facă sex cu acea persoană înseamnă un singur lucru: NU o să se întâmple!

| 8andrei a răspuns:

Evita sculamentul pig-ule laughing
Sunt femei cacalau pe lumea asta. Uneori masturbarea face mult mai mult decat 10 min de placere si pe urma sculament sau mai grav.
Succes!