| anonim_4396 a întrebat:

Dacă până acum mă masturbam de multe ori și aș face o pauză lunga aș putea scăpa de ejacularea precoce?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Acesta este raspunsul 100% CORECT. big grin

| mihai69 a răspuns:

Dimpotrivă. Când o s-o faci din nou, vei termina și mai repede.

| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| aXy99 a răspuns:

Ti-ai da drumul chiar mai repede daca te-ai lasa laughing

| aXy99 a răspuns:

Ca tratament, daca exista asa ceva, nu stiu ce sa-ti recomand sad
Poate te ajuta corbul, vad ca el e expert in domeniu.

| Goete a răspuns:

Probabil te masturbai mereu in graba si te-ai obisnuit asa, si ajaculezi repede. Incearca sa o faci mai linistit si sa controlezi ejacularea; nu asta sa fie scopul final pe care trebuie sa il ajungi cat mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este din cauza masturbarii.Mai degraba este un blocaj psihic.