| anonima2617181 a întrebat:

Daca pana sa iau pastila EllaOne, aveam ciclul regulat, venea in data de 6-7 in fiecare luna, iar in iunie am luat-o, dupa care in iulie mi-a venit in data de 9, iar in august in data de 5 este o dereglare a ciclului, deci este normal sa imi intarzie de data aceasta? Sunt in a treia zi de intarziere.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce experimentezi tu acum este unul din efectele secundare ale bombei hormonale (ella one), pe care ti-ai introdus-o in corp.
De altfel toate "Pastilele de a doua zi" au aceelasi efecte secundare, extrem de nocive pentru sistemul hormonal al femeii, find recomandate sa nu fie luate, decat 1 singura data in viata.

Asadar, pe urmartoarele 6-12 luni ciclul menstrual si ovulatia, vor veni la date si zile aleatoare.