| iulicab a întrebat:

Daca pe deget se afla lichid preejaculator uscat, adică nu că și cum e degetul ud de el, ca și cum ai pus mâna iar după ai mai pus mâna pe alte lucruri (in concluzie nu mai este proaspăt pe degete) iar apoi bagi degetul in vagin, se poate sa ramai însărcinată?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iulia tu te plictisesti? Sau de ce pui mereu aceleasi intrebari?

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul in acest caz este un cat se poate de categoric NU
Lichidul preejaculator NU are in continutul sau nici macar 1 (un) singur spermatozoid in momentul in care este produs de catre cele 2 glande bulbouretrale si asa proaspat produs este deversat in uretra penisului.
Numai in cazul in care in uretra exista sperma ramasa de la o ejaculare foarte recenta (1-2 ore in urma), numai in acel caz pot sa intre spermatozoizi in continutul lichidului preejaculator.
In concluzie este IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina prin intermediul lichidului preejaculator proaspat si necontaminat. Sanatate!