| anonim_4396 a întrebat:

Daca pentru fete, exista ţinute care le fac să arate foarte sexy, pentru băieţi există aşa ceva?

21 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Degeaba se imbraca sexy, daca au un corp naspa.
un barbat care arata impecabil as arata bine cu orice s-ar imbraca.
dar oricum, un costum ar fi piesa vestimentara catalogata drept cea mai sexy cand vine vorba de barbati.
...sau colantii? nu ma pot decide.

| CoquineNoire a răspuns:

De preferat cei stramti pe craci.

| CoquineNoire a răspuns:

Nu stii vorba aia? cand esti bagat in ceata, poarta o pereche de colanti.

| FRE3wILL a răspuns:

Increderea de sine e cea mai buna haina. Un barbat trebuie sa fie ingrijit, curat, sa miroasa bine, si sa fie imbracat nici prea indraznetz nici prea plictisitor. Astea si increderea, vor avea efectul pe care il doresti

| RAY a răspuns:

Exista muschii doar ca aia se fac nu se cumpara

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ai gresit drumul baiatule laughing. femeia se procupa daca o placi, daca arata bine, tu te procupi de, unde o scot azi, despre ce vorbim, cand sa o sarut. deci nu conteaza cum arati, ci cum dai din gura, nu va pierdeti in detalii

| Loreddana a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Ai o mentalitate gresita. Si iti spun asta ca fata. Tu practic mergi pe principiul "femeile sunt oarbe, nu reactioneaza decat la strategii de convingere si replici idioate invatate pe maidan"
Pai asa orice grasan mic chel si neingrijit ar putea avea avea orice femeie respectabila. Dar nu e deloc asa.
Si apoi va mirati ca nu va gasiti o partenera, ca fetele sunt prea pretentioase sau figurante cum le mai spuneti voi. Nu, avem si noi simt estetic, ne atrage frumosul, nu doar "papagalul". De-a lungul timpului, ati fost atat de preocupati sa le faceti pe femei sa arate bine, incat ati uitat sa va vaceti pe voi insiva sa fiti atractivi in ochii femeilor.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Loreddana):

Domnisoara, nu sunt replici idioate, invatate pe maidan, se numeste experienta, si sunt invatate, din multe intalniri cu fete, in special din cele cau au esuat. nu m-am referit la faptul ca trebuie sa fii nasol la extrem, ci doar sa arati, mediocru sa zicem, dar sa stii sa vorbesti cu o femeie, ai mai multe sanse fata de unu care arata wow, nu stie ce sa lege, adica trebuie sa stii sa faci femeia sa se simta bine

| Loreddana a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Eu inteleg ce vrei sa spui, insa, din raspunsul pe care i l-ai dat omului, rezulta ca aspectul fizic nu ar conta deloc, ci doar felul in care vorbesti. Un tip mediocru are sanse doar la o fata mediocra. Prin personalitate si vorbe poti "aburi" o fata sa iti acorde atentie, sau ii placa compania ta, insa nu o poti face sa fie atrasa fizic de tine. De-aia sunt atat de multi baieti in "Friendzone" si se intreba de ce sunt blocati in stadiul acela. Sunt blocati pentru ca au avut asteptari prea mari de la o fata care are standarde prea ridicate.
Cel mai mult ma amuza cei care isi cumpara carti despre seductie, si despre cum pot trece de friendzone laughing
Patetic. De parca atractia ar fi o stiinta.
Suntem in 2013, in ziua de azi societatea e axata foarte mult pe partea estetica, pe aspectul fizic. Stiu, trist dar adevarat.
Prin vorbe, combinatii, vrajeli si alte tertipuri de-astea nu ai sorti de izbanda. Desigur, te ajuta foarte mult personalitatea, insa doar atasata de un trup atragator.
Si repet, partial, ai dreptate, dar, in contextul acesta, i-ai dat tipului care a pus intrebarea un sfat gresit si superficial.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Loreddana):

Eu cred ca nu exista haine care sa faca minuni pentru un barbat, dar totusi asta nu inseamna ca merg la o intalnire inbracat dupa o ureche. cat despre faza cu toata lumea se procupa de aspectul fizic? serios e coada mereu la fast fooduri, la Kfc, si tot felul de chestii de genu, in afara de grupul meu de prieteni, cu care imi petrec timpul, nu vad un mare interes pentru oamni fata de aspectul fizic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In calitate de baiat zic ca nu, dar ca sa fac si eu ceva, am fost la sala ca sa arat putin mai bine. poti face acelasi lucru
+ daca ai o ingrijira personala buna ai puncte in plus. ce fata@femeie nu iubeste un baiat@barbat care are grija de corupul lui

| sayWhaaat a răspuns:

Sa stii cum sa te imbraci in diferite circumstante, e doar o parte din ceea ce iti trebuie.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Da cum sa nu? Vrei sa ma vezi defiland la un spectacol de moda? iti trimit un filmulet daca doresti, de la costume de baie pana la cele mai elegante si sofisticate costume de strada, serata, spectacol, si diferite evenimente

| IrinelRaducan a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Hai ca estu foarte amuzant laughing

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Vorba romanului, doua bete-nfipte'n cur aparat de mers pe drumwinking mie-mi plac gajicile os pe os kiss

| Loreddana a răspuns:

Si pentru baiatul care a pus intrebarea, da, sigur ca exista tinute care il fac pe un baiat sa fie sexy. O tinuta masculina, un costum elegant, de culoare inchisa preferabil, pantaloni la dunga, pantofi curati si lustruiti, o camasa calcata etc.
Pentru zilele mai calde, poti purta camasi cu maneca scurta, care iti scotu umerii in evidenta, dar nu fa greseala sa porti chestii mulate pe corp sau transparente. Desigur, poti imbraca haine care iti scot fizicul in evidenta dar nu exagerat.
Cel mai important la un baiat este sa fie ingrijit, pieptanat, curat.
Dar nu uita, cel mai important lucru este ca, indiferent ce haine ai si cum le asortezi, trebuie sa si stii sa le porti, sa ai atitudinea potrivita si sa fii increzator in tine. Atitudinea e cea mai importanta! Pentru ca la urma urmei, nu haina il face pe om.

| Loreddana a răspuns:

Daca ti se par nepotrivite nu stiu de ca mai ceri sfaturi. Imbraca-te cum vrei tu si nu mai intreba pe altii.

| Loreddana a răspuns:

Pai cum ai fi vrut sa iti raspund? Cu da sau nu? Tu esti cel care nu pricepe, pentru ca dupa ce ti-am raspuns afirmativ la intrebare, ti-am mai dat si sfaturi, si tot nu e bine. Frate nu stiu ce e cu barbatii in ziua de azi, parca sunteti batuti in cap toti...

| DDm123 a răspuns:

In primul rand, ce stil vestimentar ai acum? ex. pantaloni largi, bascheti shesti de genu sau esti cu chestiile mulate si asa mai departe?

| DDm123 a răspuns:

In cazul acesta, pe mine de exemplu, mai mult decat hainele ma atrage cel mai mult mirosul...un parfum tare cred ca ma da cel mai mult pe spate. Poate avea o pereche de blugi un tricou si un sacou, totul casual... nimic stralucit. Mirosul si atitudinea reprezinta 70 % din prima impresie.

| RazaSoarelui a răspuns:

Stii ce e foarte sexy pentru o fata? ATITUDINEA ta! Poti fi cel mai musculos si bine imbracat, daca ai o atitudine prea galagioasa si tupeista esti nesuferit, daca esti timid - esti neinteresant. Poti fi urat cu draci si foarte atragator. Imbraca-te cu haine care ti se potrivesc TIE, fii increzator in tine si exerseaza in oglinda un fel de a privi si de a zambi care sa atraga din primul moment. Si, ar mai fi atatea de zis... dar mura-n gura nu-i buna. Hai, bafta!