| SerbanX a întrebat:

Daca perioada fertila a inceput ieri si ei i-a venit ciclul azi si vineri am facut-o neprotejat dar nu mi-am dat drumul in ea 90% si joi a luat pilula poate sa fie insarcinata? repede funda

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred, perioada fertila nu incepe cand i vine ciclu, cand i vine ciclu perioada fertila numita ovulatie se termina, daca iubita ta a avut menstra nu mai poate fi gravida, acel ovul a fost extirpat din corp http://www.csid.ro/......-12942105/

| corbulalbrosu a răspuns:

Ma intreb cati ani poti avea si cata educatie sau cultura generala, din moment ce intro singura fraza ai facut minim 4 greseli majore. Ciclul nu poate veni deoarece notiunea de ciclu se refera la ceva repetabil/ciclic petrecut in timp si il confunzi cu menstruatia. Poate veni menstruatia dar in acest caz femeia se afla exact in perioada/timpul opus/a perioadei fertile deci nu poate fi fertila. Inainte cu 1-2 zile de menstruatie este momentul in care femeia NU POATE ramane insarcinata chiar daca ejaculezi intentionat in vagin.Intro astfel de situatie posibilitatea de a ramane insarcinate este de maxim 3-5%. Si in final, daca tu i-ai sugerat sa foloseasca cu totul IRESPONSABIL si FARA ROST pastila de a 2-a zi deoarece habar nu ai daca ai ejaculat sau nu in vaginul ei, ar trebui ca indivizii ca tine sa fie pedepsiti prin CASTRARE sau interzicerea apropierii de o femeie pentru a mai face sex pana in momentul in care nu invata ca pe TATA-L NOSTRU mecanismul de procreere si toate metodele de protectie. In concluzie, 100% NU POATE RAMANE INSARCINATA dar asta nu te absolva de greselile facute.

| Klandestin a răspuns:

Ai dat din una in alta laughing pastila de a 2 a e foarte periculoasa!