| andreeaoana99 a întrebat:

Daca placi un baiat, cum faci sa te placa si el?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Orice fata doreste sa se faca remarcata, sa fie placuta, sa fie dorita chiar daca are un corp de fotomodel sau dimpotriva, mama natura nu a fost prea darnica cu ea si a pricopsit-o cu cel putin cate unul din toate defectele existente pe lumea asta apoi ca sa nu se vada chiar asa urat, i-a acoperit trupul cu par din belsug. Cum avem cu totii tendinta sa ne indragostim tocmai de cine nu ne doreste, suntem aruncati intr-un razboi in care trebuie sa ne auto-depasim si sa sfidam legile naturii si fizicii pentru a capata in cele din urma o perioada de implinire si fericire alaturi de persoana dorita.
Ei bine, eu (inca) sunt baiat si daca sunt printre voi fete care au nevoie de un sfat in cum sa se faca placute de un baiat atunci va voi ajuta bucuros cu un sfat care sper sa fie de real folos dar cu conditia sa treceti detasate peste "palmitele" morale si misogine.
Prima oara, baietilor le place ce vad
Defecte fizice avem marea majoritate, iar la fete poate fi un nas asemeni Andreei Tonciu, poate fi o alunita urata, pot fi cateva kilograme in plus, pot fi niste fire de par crescute pe unde nu trebuie, lipsa sanilor sau diferenta prea mare intre ei, etc. Fetele trebuie sa inceapa de mici sa se ingrijeasca de corpul lor, dar cum unele au devenit delasatoare incurajate de familie ca "n-au nimic si e normal" au ajuns la o varsta la care ar vrea sa arate altfel dar e prea tarziu.
Trebuie in primul rand lucrat la imagine, ce poti sa indrepti indreapta: gen tine regim si mergi la sala daca esti grasa, epileaza-te pe unde ai par, intereseaza-te la medicul de familie cat si daca te costa sa inlaturi alunita aia urata de pe fata, etc. Unde nu poti indrepta acopera: daca ai sanii foarte diferiti foloseste sutiene in care sa nu se vada, daca ai semne pe fata foloseste fond de ten, etc. Chiar daca devii o iluzie optica este in regula atat timp cat nu se cunoaste, fiindca baietii vor fi atrasi de imaginea pe care o afisezi.
Ingrijeste-te. Ai grija sa fii mereu sclipitor de curata, foloseste parfum, foloseste cosmetice cat trebuie, machiaza-te si fa orice care te face sa arati mai frumos, nu neglija parul. multe fete nu au curaj sa si-l vopseasca, sa isi faca suvite ori sa si-l poarte altfel decat prins in coada. Un par deosebit atrage atentia de ex. de la kilogramele in plus si te face sa arati ingrijit.
Imbraca-te in haine la moda si care sa te avantajeze. Blugii clasici, pantalonii de stofa si chilotii de pe vremea bunicii, hainele in culori cacanii, pantofii simpli, gecile tiganesti de piele sau gecile de blugi si cate si mai cate produse 3 la 10 lei nu mai sunt demult la moda. De foarte multa vreme comerciantii aduc haine frumoase pentru fete si in trend cu moda, putand sa gasesti haine foarte frumoase la preturi accesibile. Pot fi facute in China, Turcia sau cine-stie unde dar atat timp cat sunt frumoase si stau bine pe tine este OK. Nu iti fie frica sa te accesorizezi subtil, fara a ajunge la extrema de a te impodobi cu aur doar daca nu cumva stai in tiganie si e ceva normal pe acolo.
Tu si tot ce ai trebuie sa fie curat si sclipitor ca nou, aici se include si telefonul mobil. Poti fi oricat de aranjata vrei, daca scoti din poseta un telefon din-ala jegos cu carcasa cojita sau cu ecranul plin de zoaie nu te vad cu ochi buni. Daca stii ca ai probleme in genul asta tine mereu dupa tine un pachet de servetele umede si uscate care sa iti fie la indemana.
Fii cat poti de dragalasa
Ideal este sa fii deschisa, exteriorizeaza-te, fii comunicativa si tupeista dar in acelasi timp pastreaza-ti feminitatea si evita sa fii cu nasul pe sus si sa dai ordine altfel decat in gluma. Poti sa topai de colo-colo ca mingea daca asa iti vine, baietilor le plac fetele energice si distractive. Cu siguranta toti baietii din jur te vor aprecia si daca vei fi amuzanta nu va conta pentru nimeni ca topai de colo-colo tocmai fiindca esti rotunda ca o minge. Dar este o chestie, fii dragalasa pentru tine sau in grupul tau de fete fiindca daca te apuci sa fii dragalasa cu unu si altul o sa fii o curva pe care toti o vor desconsidera. Asadar esti dragalasa pentru a iesi in evidenta si pentru a te face placuta si cam atat. De apropiat te apropii doar de baiatul de care iti place. Tine minte ca niciunui baiat nu ii place o fata disperata sa se cupleze.
Daca esti tipul de fata linistita care sta in banca ei si nu e toata ziua razand cu gura pana la urechi, atunci este de asemenea foarte bine dar va trebui sa incerci "sa fii dragalasa" cand te afli cu baiatul de care iti place. Depinde si de felul sau de a fi, fiindca sunt baieti care bat moneda pe vorba si baieti la care o simpla imbratisare sau atingere face cat o mie de cuvinte.
Flirteaza si lasa-i timp sa ii placa de tine
In primul rand asigura-te ca cel pe care ai pus ochii merita sa te aiba, sau macar incearca sa faci in asa fel incat sa il cunosti bine inainte sa te arunci cu totul in bratele lui.
In special pentru fetele mai putin fotomodele este nevoie de timp pentru ca baiatul sa ajunga sa le cunoasca personalitatea, sa vada ca desi la exterior mai sunt defecte au o frumusete interioara ce merita pretuita. Asa ca trebuie sa faci cumva sa te imprietenesti cu el. Chiar daca va stramba din nas la anumite chestii fizice, de indata ce va descoperi ca esti de treaba iti va fi prieten iar pe masura ce iti va fi prieten se va obisnui cu tine si il vei putea atrage intr-o relatie.
Cum flirtezi cu el?
Ei bine, primul si primul lucru este sa te uiti la el. Nu sa te uiti inspre el, ci sa il fixezi cu privirea suficient cat el sa isi dea seama ca te uiti la el. Si cand zic la el, cred ca cel mai sigur este sa te uiti in ochii lui, nu cred ca ii va placea daca te-ai uita asa cum faci de obicei, analizandu-l ca un scaner din cap pana-n picioare si inapoi de 2-3 ori. Stiu ca, in ciuda faptului ca "la tine aspectul nu conteaza", doresti sa vezi ce adidasi are in picioare, ce culoare au sosetele, daca are umflatura in pantaloni si fundul bombat, daca are patratele pe abdomen, daca are bicepsi si pectorali dezvoltati s.a.m.d. Se presupune ca ti-ai facut calculele astea inainte, cand i-ai facut auditul complet.
Ok, deci te-ai uitat la el si acum i-ai captat interesul. Nu il fixa cu privirea, uita-te in alta parte si apoi arunca-i o a doua privire dar de data asta arunca-i si un zambet sau daca repeti chestia asta in oglinda si vezi ca zambetul nu prea e de fata ta, atunci poti face un alt gest pe care el sa il prinda: poti sa iti musti buza de jos, poti sa iti mangai soldurile ca si cum ai cauta sa bagi mainile in buzunar, etc.
Mergi catre el si stabileste o legatura. Sansele ca el sa vina la tine nu sunt foarte incurajatoare pentru ca s-ar putea sa fie rusinos. Du-te si pune-i mana prieteneste de biceps, sau pe umar in timp ce ii spui un simplu "buna, ce faci" cu o voce vesela. Daca te duci ca robotul la el si faci chestiile astea mecanic or sa dea foarte urat asa ca lasa-ti moaca serioasa acasa. Este foarte important sa il atingi fizic fiindca noua, baietilor, ne place sa fim atinsi de fete oriunde nu trebuie sa sari sa ne iei in brate dar o simpla atingere conteaza si creaza o legatura destul de puternica. Nu te teme, cu timpul astfel de atingeri prietenesti vor deveni ceva mai confortabile, si se poate sa preia si el acest obicei ceea ce o sa-ti placa.
Vorbeste cu el cu vocea potrivita. Se intampla de multe ori ca din cauza emotiilor sau eu-stiu, fetele sa vorbeasca ori pe un ton ciudat ori foarte incet de nici nu prea intelegi ce naiba zic acolo si ca baiat te trezesti ca trebuie sa ii zambesti inapoi ca prostul fiindca nu auzi pe de-a-ntregul ce spune si ai doar o vaga idee. Acum sa nu crezi ca trebuie sa tipi la el (daca nu cumva sunteti intr-o discoteca), ci pur si simplu trebuie sa iti aduni fortele si sa ii vorbesti pe cat de distractiv si dragalas pe atat de normal din punct de vedere al sonorului.
Vorbind cu el o sa vezi ca probabil incepe sa se fastaceasca, sau incepe sa grabeasca discutia fiindca se afla intr-o situatie unde inima-i bate ca la iepure iar creierul este total suprasolicitat analizand noile elemente. Tu stai calma, relaxeaza-te, nu intra in ritmul lui, nu te grabi si nici nu te da de pe un picior pe altul, nu lasa capul in pamant sau alte chestii de-astea ciudate pe care le faceti.
Vorbeste-i degajat, nu te forta sa porti o discutie folosind cuvinte pe care nu le folosesti de obicei, este spre binele tau sa fii tu insati. Daca poti sa ii strecori subtil si un compliment cu atat mai bine dar nu uita ca vrei in prima faza doar sa flirtezi cu el, pentru a va imprieteni in scopul de a petrece ceva timp impreuna.
Fii sexy. Nimic nu atrage atentia unui baiat mai tare ca o fata sexy, iar sexy poate fi oricine. chiar si fetele grasute (sa nu dam in extreme). Doar ca fetele plinute sunt sexy in modul lor caracteristic si nu ar trebui sa incerce sa forteze nota prin imbracarea unor haine specifice fetelor slabe. multe fac greseala si cumpara haine care le strang si le fac tot felul de sunci care se revarsa pe dinafara. Trebuie inteles ca fetele grasute nu pot fi sexy asemeni fetelor slabe ci mai degraba prin sarmul lor.

| negat1ve a răspuns (pentru Azµre):

Un raspuns mai bun si mai complet ca asta nu am mai citit niciodata la o intrebare de genul. Bravo!

Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu poți!

| zurick a răspuns:

Nu cred ca il poti face sa te placa. Dragostea cu sila nu se poate.Dar daca afla sau simte sentimentele pe care i le porti si daca si el simte la fel se poate infiripa o idila.

Răspuns utilizator avertizat
| Kozbinski a răspuns:

Nu mi se pare drept ca o fata care iubeste sincer un baiat sa fie ignorata de acel baiat avand an vedere onoarea pe care o ofera acelui baiat care poate an realitate nu te merita, am vazut multi baieti care sia-u batut joc de dragostea unei fete nepasandule de enorma suferinta pricinuita, cea ce mi se pare cel mai mare pacat dupa crima.