| andrei1111 a întrebat:

Daca prietena mea e virgina si va urma sa o facem... va curge mult sange? ce va trebui sa fac?

27 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iti trebuie un ligrean mai mare, un prosop-doua foarte bune absorbante si mult curaj. Nu uitati sa puneti si un celofan sub cearceaf.

| milan9 a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu ea, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", este nevoie să respectaţi ordinea lucrurilor şi să aştepţi momentul căsătoriei!

Altceva este mai grav...
Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată cutie a Pandorei. Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

| milan9 a răspuns:

La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familia ei?
Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa!

Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte...
familia celei de care tu îţi baţi joc acum, poate uşor fi făcută praf!

| Alcyon a răspuns:

Daca prietena ta are sub 17-18 ani, te sfatuiesc s-o lasi asa cum e, adica virgina.

| Exilee a răspuns:

Mai bine nu. SIncer, daca souneai ca ai o prietena, d e ce aceasta iubire ar trebui sa se ghideze dupa faptele celorlalti? De ce trebuie sa se rezume totul la sex? SIncer in porunca decalogului " Sa nu fii desfranat" care a fost emisa cu o foarte mare intelepciune de catre Dumnezeu, ne-a dat-o pentru a ne intari, dar si pentru a duce o viata linistita placuta atat pentru Creator, dar si pentru noi. Deja acum te influenteaza societatea si sufletul tau de copil este afectat si chiar va disparea daca vei face acest pas nepregatit sufleteste. Aceste relatii se fac DUPA CASATORIE. Nu te lua dupa ce a facut X-ulescu sau Y si anume ca se lauda ca au facut deja acest pas, intrucat exista probabilitatea ca ei sa omita adevarul ( pentru a nu parea rusinati si atunci veti fi afectati tu si prietena).

La aceasta varsta ar trebui sa descoperi, sa te fascineze frumosul, nu carnea care este trecatyoare. Ar fi bine daca ai accepta acest lucru dupa casatorie. Gandeste-te ca multi oameni si-au gasit pacea interioara si viata lor le merge destul de bine ( chiar mult mai bine) deoarece nu au cazut prada acestorplaceri. NU va fi oare mai bine si de tine? Nu trebuie sa faci si tu parte alaturi de oameni care sunt intr-o stare deflorabila, dar pe care nu o observi. Daca iti folosesti mintea pe care ti-a dat-o Dumnezeu, si VOINTA cu siguranta ca vei observa si tu ca nu este bine ceea ce faci si nici benefic.

SI inca un sfat! Niciodata sa nu apelezi la prostituate. Asta ar inseamna o bataie de joc, o injosire, o adancire intr-o stare de jale si vrednica de dispret. Oare cum ar mai putea sa fie un barbat o persoana care recurge le asa ceva?

| Seepty a răspuns:

O sa curga putin sange dar ea va avea si putine dureri din cauza virginitatii.

Răspuns utilizator avertizat
| iCappy a răspuns:

La inceput va curge dar foarte foarte putin, dar nu e un lucru pentru care sa va opriti, asa e normal sa curga putin.
Sper ca te-am ajutat.
Fundita?

| AleexaIoana a răspuns (pentru iCappy):

Pe bune?
Sunt o gramada de femei care NU sangereaza la dezvirginare!
Si nu e nevoie sa citesti o carte de anatomie ca sa stii asta...
Dupa ce ca esti incult mai esti si tare in gura!

| iCappy a răspuns (pentru AleexaIoana):

Tu stii asta pentru ca tu nu ai sangerat asa-I? sau doar vrei sa te bage lumea in seama macar pe TPU ca tu nu ai viata sociala.

| lex79 a răspuns (pentru iCappy):

Si sunt femeie si stiu cumsta treaba mai bine + am prietene cu care am purtat discutii de genu la vremea potrivita.

de expemplu am 2prietene cu himen elastic, nu au sangerat absolut deloc iar eu nu am sangerat la primul contact sexual, ci la al 3-a.

dar ma rog, tu esti atotstiutor.

| AleexaIoana a răspuns (pentru iCappy):

Tu esti mai prost decat mi-am putut imagina!
Iti spun 10 oameni ca nu e asa si tu tot o ti pe a ta.

| iCappy a răspuns (pentru AleexaIoana):

Wow copii atot stiitori.

| NoOneCanStopDeth a răspuns:

Va curge siroaie, tot ce trebuie sa faci e sa-i opresti hemoragia, cu intrebarea ta stupida.

| BACKaLx a răspuns:

Nu va curge mult sange.
Nu trebuie sa te sperii ca-ci asa e firesc!

| Violeta_Negoita_1992 a răspuns:

Deinde de fiecare organism

| goguie a răspuns:

Vaginul difere de la himen la himen, poate sa ii curga poate sa nu ii curga deloc, am cunostinte care nu le-au curs deloc
Un mic sfat: cumpara un lubrifiant de la farmacie, sa nu fie placere doar pentru tine laughing

| DarkMarx123 a răspuns:

Depinde de fiecare organism la unele curge mult la unele mai putin la alktele deloc

| iCappy a răspuns (pentru DarkMarx123):

La altele nu curge deloc? De unde doamne ai scos-o si p-asta? Asa e NORMAL ca la fiecare data la fete sa le curga sange pentru prima oara. Si putin nu mult. Daca nu stii nu mai raspunde la intrebaile la cara habar nu ai.

| iCappy a răspuns (pentru DarkMarx123):

De ce ai unii copii net degeaba?laughing

| Hαppiηеss a răspuns (pentru iCappy):

Da, sunt femei care au un himen elastic si nu sangereaza la primul contact sexual, nu e o regula si nu e nimic anormal.
Unele sangereaza cateva picaturi iar altele pot sangera cateva zile depinde de organismul fiecaruia.
Tu ar trebui sa te documentezi mai mult.

| iCappy a răspuns (pentru Hαppiηеss):

Ma TOATE sangereaza, ai citi pana acum vreo carte de medicina in viata ta? SANGEREAJA da putin cum sa aiba ma himen elastic?laughing)) cand se rupe ala sangereaza nu mult dar sangereaza.
Invata anatomie la femei.

| iCappy a răspuns (pentru iCappy):

Documenteaza-te inainte sa rapunzi la o intrebare ca asta.

| lex79 a răspuns (pentru iCappy):

Funny, NOT!

unele femei au himen elastic si nu sangereaza deloc. altele nu sangereaza la primul contact, ci la urmatorul.

"daca nu stii nu mai raspunde la intrebarile la care habar nu ai"

| iCappy a răspuns (pentru lex79):

Ha ha ha.laughing din nou,, de ce au unii copii net degeaba?''

| lex79 a răspuns (pentru iCappy):

Eu am invatat anatomie si am facut si practica pe ginecologie, tu ce te lauzi?

eu nu sunt copil!

| iCappy a răspuns (pentru lex79):

De cate ori ai dat corigenta la anatomie?
Intreb asa ca pari cam bata la chestia asta.