| saresipiper a întrebat:

Daca se intampla sa vedeti ca partenerul isi scrie cu alta femeie si i-ati cere sa va arate, iar el va zice ca e "violare de..corespondență" cum ati reactiona?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Vorbești cu el și ii ceri sa ți spună el ce se întâmpla, cu cine vorbește si despre ce e vorba, sa nu lase loc de interpretări, pe de alta parte nu e ok sa i ceri sa ți arate conversația, pana la urma are dreptate e ceva personal, controlul la modul asta nu e ok, acum depinde ce ora era depinde cum e el dacă poți sau nu sa ai încredere, dar poate sa ți zică despre ce e vorba

| saresipiper explică (pentru Emma30555):

De exemplu daca ar fi casatorita tipa dar il suna noaptea la 10, el fiind cu tine, ai fi ok cu asta?
Si el sa se tireze de la tine fara sa o blocheze/stearga din agenda. zicand ca pleaca acasa sa doarma...

| Emma30555 a răspuns (pentru saresipiper):

În cazul asta e clar ca ti ai motive de îngrijorare și cam pare ca e ceva între el și acea femeie nici nu trebuie sa vezi conversația ca ti dai seama și singura. Acum depinde de când sunteți voi împreună dacă sunteți la început înseamnă că el încă nu se considera într o relație oficiala cu tine și încă sunteți în perioada de tatonari, în cazul asta poți sa mai aștepți sa avanseze relația voastră și sa încheie el socotelile cu trecutul deși nu e garantat, dacă lucrurile nu sunt prea ok, trebuie sa ai o discuție serioasa cu el despre cum vede el fidelitatea, relația voastră. Bănuiesc din întrebarea ta ca totuși nu vrei sa l părăsești, asa ca mai poți încerca să afli adevărul sau sa schimbi situația, tu ști mai bine pana la urma

| saresipiper explică (pentru Emma30555):

Ideea e ca evita discutiile despre astfel de probleme, nu vrea sa explice nimic, considera ca nu are rost sa discutam despre asa ceva..si schimba subiectul, iar problema si durerea raman tot acolo.

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

I-as baga telefonul pe fund si i las scoate pe gura, ca sa fie viol pe cale anala cu finalizare orala nu violare de corespondență.

| Andreeush a răspuns:

Normal că nu mi-ar conveni să văd că iubitul vorbește cu altă femeie.

| Sofer a răspuns:

"Cu cine ma inseli fa? De fața cu mine? Pai nu iti e asa rusine sa nu imi arati si mie?"

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

La un așa răspuns nesimțit și arogant, un șut în cur i-aș da.

| saresipiper explică (pentru supadeceapa):

Si daca sta pe scaun? Cum ii dai sutul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca e ceva putred....adica cineva serios nu ascunde, nu ar avea ce sa ascunda. Daca flirteaza cu altele este un mincinos ordinar, nu as sta de vorba cu oameni de felul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O bat la sigur.

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Si daca ea e mai puternica decat tine de exemplu, cum procedezi?

| 90210 a răspuns:

Din moment ce nu vrea sa mi-l dea eu consider ca poate nu-i mai trebuie oricum si il sparg. Sa vad eu acum cu cine mai vb. Ca ne vom desparti e de la sine inteles, dar telefonul tot il sparg.