| Rampapapam a întrebat:

Daca se poate sa imi raspunda fetele care au avut relatii.
Cum ar trebui un baiat sa se comporte ca sa il placi?
Si cum ar trebui sa faca sa iti spuna sa iesiti la o intalnire fara sa fie prea direct?

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Nimic mai mult decat sa fie cu bun simt, amabil, de treaba, sa ai ce sa discuti cu el, in general nu-mi plac prefacutii ( genul ala de baieti care nu se prezinta asa cum sunt ci mereu abordeaza fetele cu discutii gen: cat de frumoasa esti azi, pisy... si lista continua) un baiat potrivit dupa perspectiva mea ar trebui sa fie el insusi si sa nu se prefaca in fata acelei fete.

Numai bine!
pa, pa

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu trebuie sa te comporti intr-un fel anume. Fetele sunt extrem de diferite intre ele, depinde foarte mult. Sa iti dau cateva exemple unora le place sa fie sunate foarte des, pentru ca le dai impresia ca tii la ele sau ca esti cu adevarat interesat de ele, altora nu le place sa fie sunate atat de des pentru ca le dai impresia ca esti "o prada usoara", unora le plac baietii rai pentru ca se simt protejate, altora baietii buni pentru ca ei le ofera siguranta. Exista atat de multe pareri despre baiatul perfect cat exista fete in lumea intreaga. Nu exista un comportament special ca sa atragi fete. Probabil ca cel mai indicat ar fi sa fii respectuos, sa nu o iei la misto sau peste picior, insa fetele accepta cel mai usor baietii care le respecta. Ca sa inviti o fata pur si simplu intreab-o daca i-ar placea sa esti intr-o zi undeva fara sa ii dai direct locul si ora, asa in perspectiva. Vezi cum raspunde, daca vrea, revin-o peste cateva zile cu un loc in care ai vrea sa te duci, poti sa ii spui de un local la care ai vrea sa mergi insa nu ai apucat niciodata sau incearca sa gasesti un film care crezi ca i-ar placea si spune-i ca ai vrea sa mergi la filmul ala si daca i-ar placea si ei sa vina. Poti sa ii spui ca mai vine cineva, iar in ziua cand e filmul poti sa ii spui ca acea persoana s-a razgandit si ca ati ramas numai voi. In fine, mintea mea e plina de idei laughing dar sper ca astea sa te ajute.

| Emilian03 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Sfaturile is bunicelethinking insa daca vre sa o scoti in oras intreab-o direct: "vii la un suc/film/plimbare?", deoarece fetelor le plac tipi siguri pe ei... apoi parul trebuie sa iti fie aranjat, nu iti fa cine stie ce freza, unghiile taiate deoarece fetrlor le plac tipi care au grija de ei, si pantofii curati fiindca cand primul lucru care il face o femeie cand o abordexi este sa se uite la incaltamintea tawinking. apoi daca ai reusit sa o scoti, in timpul plimbarii ii poti lua mana, cand stati jos uita-te muult in ochii ei si tachineaz-o, iar daca reactiobeza la tachinare amuzata si te contraxice, pup-o gentil pe umar sau frunte. App: is baiat:dlaughing

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Emilian03):

Eu nu ma uit la pantofi prima data si nici nu imi place sa fiu tachinata. Cat despre tipii siguri pe ei, nu pot sa zic ca imi plac mai mult decat cei nesiguri, cei nesiguri sunt mai dragalasi laughing Eu continui sa cred ca depinde foarte mult de fata, nu cred ca e un prototip anume.

| Rampapapam explică:

WOW mi-ati fost de folos amandoua (daca sunteti fete amandoua)