| anonim_4396 a întrebat:

Daca stii aproape sigur ca nu sunt sanse de reusita cu o fata/femeie, incercand, care este solutia ideeala mergi pana la capat pana esti refuzat sau o lasi asa moarta?
Ea este colega de lucru are 35 ani, este singura cred. Am discutat cu ea ne-am inteles partial, glume. Eu sunt mai mic. ( ea este foarte discreta legat de viata ei, o data cand i-am dat de inteles sa iesim a zis ca e prea batrana, nu prea iese din casa. Dupa iar cand am asteptato sa plecam impreuna de la servici iar m-a refuzat partial. Iar dupa se uita ciudat la mine parca ii pare rau cand ne intalnim sau asa mi se pare mie. Povesteste cu mine cate putin din viata ei, zicea ca este in discurc cu o maicuta, citeste o carte legat de asta laughing Ma gandeam ca poate ii rusine sa vorbeasca despre astea? Mi-a spus ca ii place sa se roage si sa citeasca. Mi pe cap femeia asta, nu imi iese, ma atrage f tare. E atat de draguta si feminina, e incredibila, timida, mai singuratica putin.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sa te gândești dacă ai fi dispus sa te căsătorești și sa ii fii fidel pentru toată viata. Dacă sa, merita sa ii propui sa între cu tine într-o relație în vederea căsătoriei, dacă nu, nu ii incurca viata, las-o în pace.

| mihai69 a răspuns:

E pe credință, nu ai șanse decât dacă te-nsori cu ea.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Haha

| relian a răspuns:

Daca tea refuzat nu mai insista, una care te placea ar fi spus ceva sau altceva, chiar daca sa zic ar avea pe cineva, ar fi zis ca esti dragut bla bla dar ca are pe cineva.Sau daca nu-i place sa iasa stiu si eu pe unde la fel, tiar fi zis ca iar place altceva, dar nu tear fi refuzat.
Deci este clar, nu te place ca si barbat, deja ai fost refuzat de 2 ori.Sai fie rusine sa vorbeasca cu tine, nu cred, deja spui ca ati vorbit, ca vorbiti asa amical, deci nu are ce rusine sai fie.

Deja ai mers pana la capat, ai fost refuzat, despre care capat mai vorbesti, vrei sa o violezi cumva? laughing alt capat eu nu mai vad. Femeia tea refuzat asa mai pe ocolite, mai politicos, nu ti-a spus in fata ca nu esti genul ei de barbat, asa ca e mai bun sa stai deoparte.

Cu cit insisti mai mult cu atit vei deveni plictisitor.Nu oi mai baga in sama si vezi ce se intampla. Daca o sa te intrebe care e problema de nu mai vorbesti cu ea, spui si tu ca voiai ceva mai mult, atunci va trebuie sa zica si ea mai multe. Eu asa as face.

Daca ii place sa se roage atunci e clara e una de aia batuta in cap cu biblia, vezi-ti de alta, no sa fie bine daca te incurci cu astfel de femei.

| lpavel a răspuns:

Pai daca nu ai pe niciuna in vizor nu te da batut cu asta!
Nu vrea sa iasa afara, nici o problema, spune-i ca de fapt nici tie nu-ti place doar ca ia-i zis asa pentru ca vrei sa-ti petreci mai mult timp cu ea, intreab-o daca vrea sa vedeti un film impreuna la ea sau la tine, sau sa gatiti cina impreuna fara a mai trebui sa iesiti din casa, spune-i ca ti-e draga... Transforma-te asa cum e ea si o vei cuceri pana la urma!

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Mersi de raspuns.
Nu stiu ce sa zic. Este mai serioasa asa. hmm

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ai 27 - 28 de ani și pari mai matur ea de 35 de ani ar trebui să fie cu tine dacă e singură.

| anonim_4396 explică (pentru anonim3247):

Am 28 de ani. Sunt matur dar poate nu par de varsta asta. Atata tot. Mersi de raspuns

| unu1doi2noua9sase6 a răspuns:

)
nu stiu ma anunti ce ese