| eliza7943 a întrebat:

Dacă sunt minora și o sa am un copil cu iubitul meu major...ce riscuri sunt pentru el?
Ce ar putea sa-i facă părinții mei? Oricum dacă se va ajunge la poliție eu voi spune ca nu este el tatăl copilului el nu îl va recunoaște...dar dacă o sa fie totul bine și părinții mei o sa reacționeze bine o sa îl recunoască și o sa fie totul bine

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai peste 15 ani, el nu poate păți nimic.
Nu contează ce spui tu la poliție (presupunând că ești mai tânără de 15 ani) - se fac teste ADN și se vede clar cine e „autorul".

9 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Inainte ca toate gandeste-te din punct de vedere fizic ca s-ar putea sa nasti acel copil cu probleme deoarece corpul tau e posibil sa nu fie destul de dezvoltat pentru sarcina.
Nu inteleg de ce vrei sa iti distrugi copilaria sincer ...pacat.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu esti minora si parintii depun plangere impotriva barbatului cu care te-ai culcat, barbatul intra in puscarie intre 3 si 10 ani.
Daca apare un copil in urma violului sau a acestei relatii, copilul poate fii crescut de parintii tai, sau dat la Orfelinat.
Dupa o asemenea actiunie, nimic nu poate fii bine, ca se fac investigatii si se iau actiuni legale, din care toata lumea are de suferit.

| Freya1 a răspuns:

Si presupun ca el ti-a spus sa zici ca nu e el tatal copilului nu? Ce mult te iubeste iubitul tau daca renunta la tine si propriul copil din frica de parintii tai...
Inainte sa vorbesti si sa iei decizi importante mai bine gandeste.Du-te si fa avort daca mai ai posibilitate, pentru ca in ritmul asta o sa fi urmatoarea minora cu copil in brate ce se intinde de la unul la altul pana cand o vrea cineva.
Ce poate sa riste iubitul tau? Depinde ce varsta ai tu, ce varsta are el si de cum va intelegeti. Poate risca puscaria, o bataie buna de la cineva pus de parintii tai, sa plateasca pensie alimentara etc...depinde
Iar daca tu crezi ca rezolvi ceva spunand ca nu e al lui te inseli. Politia te va interoga si te va pune sa spui atunci cine e tatal iar tu va trebui sa spui despre altcineva (care probabil nu are nici o vina).Si plus de asta, actualul se va spala pe maini de tine si de copil, nu il va recunoaste si crestel minoro singura de poti...

| sofisis a răspuns:

Depinde totul de cati ani ai tu.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dar cati ani ai? ar f cazul ca si el sa-si asume responsabilitatea de tata; nu doar sa dea din c/ur

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

1. La ce mentalitate ai, mai bine avortezi. (da, ati vazut bine, mai bine avorteaza! decat sa creasca un copil si sa ajunga si el la fel de idiot ca ea, mai bine avorteaza)
2. Aia nu o sa creada neaparat ca zici tu. Exista test de paternitate.
3. Gagicu' o sa ajunga in inchisoare pentru corupere de minori.
4. Poate iti e invatatura de minte sa ti-o mai tragi cand n-ai niciun pic de cultura generala despre sexualitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil Pe tine nici nu te mai intrebe politia, totusi eu zic sa le zici ca Acel copil e facut de taicatu, asa rãmâi si pe drumuri

| asdf2kpower a răspuns:

De parca nu sunt cazuri si de astea in alte tari. in america sunt cu zecile de mii. in ro inca e ok.

| asdf2kpower a răspuns:

Risca o specializare in olarit care dureaza 9-10 ani si se face la Universitatea din Jilava.