| Memi a întrebat:

Daca te-ai despartit de o persoana pe care la inceputul relatiei chiar ai iubit-o...insa cu trecerea timpului ceea ce simteai pentru ea nu mai era la fel ca la inceputul relatiei si ea ti-ar cere sa fiti din nou impreuna pentru ca inca te iubeste ca la inceput si ar vrea ca si tu sa mai acorzi o sansa relatiei ai accepta? Argument-ati raspunsul va rog.

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Daca ar fi sa intoarca la mine si eu sa numai simt pentru el...clar ca nu as putea acepta sa mai dam inca o sansa relatiei pentru ca nu as vrea sa il fac sa sufere si nici eu sa traiesc cu speranta ca poate imi vor reveni sentimentele inapoi candva pentru el.Ar insemna sa ma folosesc de el si nu mi-ar place acest lucru.
Mai bine as fi sincera si i-as explica si daca tine la mine va intelege acest lucruhappy

| a răspuns:

Hey! Nu ar trebui sa accepti! Si nu o spun pe un ton dur! Absolut deloc! Nu are sens sa accepti! Deoarece nu mai exista acest sentiment de iubire din partea amandorura, si voi doar v-ati minti! Si cel care mereu se va simti prost si ranit va fi el straight face! Tu ai sta doar din mila cu el, si asa nu vei mai putea sa-ti reinvii sentimentele fata de el niciodata! Gandeste-te putin! Pentru el ar fi cel mai dureros straight facesi sunt sigura ca tii la el si nu vrei sa-l ranesti asa! Poate in timp...iti vor revenii acele sentimente, si te vei intoarce la el, si va fi cu adevarat fericit! Pentru inceput, tu doar spune-i sa te astepte, pentru ca orice e posibil love struck! Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta cu ceea ce vei face kiss! (dai funda big grin?)

| andreeaadeeaaa a răspuns:

Nu nu as accepta pentru ca in relatia aia lipseste ceva de nu a mai fost ca la inceput. Pentru ce sa incepi iar o relatie cu o persoana pentru care nu mai simti nimic? Dar depinde poti sa mai acorzi o sansa daca esti convins ca intre voi mai poate exista ceva.

| Innkid a răspuns:

Da. pentru ca oricine mai merita o sansa, si poate q trecerea timpului iti vor revenii sentimentele initiale pentru el. Si dupa parerea mea q trecerea timpului ajungi sa te atasezi si sa ti mai mult la o persoana.