| LawlietL886 a întrebat:

Dacă te masturbezi prea mult când o să fac cu o fată nu o să mai simt plăcere?

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent de ceea ce faci acum adica daca te masturbezi sau nu, in momentul inceperii vietii sexuale din cauza starii de excitatie care este maxima in absolut toate cazurile, primul act sexual aproape in toate cazurile este extrem de scurt. Cu toate ca ejacularea se produce foarte rapid, atat placerea cat si sentimentul de satisfactie in mod sigur va fi prezent/va exista si in mod sigur va fi chiar foarte intens. Temerile tale sunt inutile si nefondate fiindca acest "scenariu" al inceperii vietii sexuale este comun tuturor baietilor/barbatilor indiferent de varsta sau daca au practicat sau nu masturbarea. Multa sanatate!

| Delocimportant a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu e asa. Eu prima data am facut-o cu o pufoasa, la 23 de ani. Ea a ajuns la orgasm, iar eu nu m-ai terminam. Ce-i drept, mi-am propus sa termin greu, sa nu cumva sa dezamagesc. Poate ca nu era ce mi-am dorit, nu a fost mare lucru. Nu a fost asa excitant cum ma asteptam. Pana la urma, tot cu o masturbare am ajuns la orgasm.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Delocimportant):

Probabil ca tu reprezinti exceptia de la regula. Dar in acest caz la fel ca si in orice domeniu cercetat, exceptiile de la regula nu sunt luate in calcul. Insa te asigur ca intr-o proportie foarte mare adica in marea lor majoritate in special tinerii adolescenti dar este valabil si in cazul multor barbati maturi trecuti de prima tinerete deci cu experienta sexuala indelungata, in multe cazuri, in momentul in care intretin primul contact sexual cu o partenera noua tanara si atragatoare, din cauza surescitarii inerente in asemenea situatii sa ejaculeze prematur chiar daca au o vasta experienta sexuala si o "vechime" de mai cateva zeci de ani. big grin

| mihai69 a răspuns:

Ba bine că nu!

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai cand sa simti, pentru ca te termini in secunda a doua de penetrare. Iar pe fata o lasi cu ochii in soare, nesatisfacuta.

| kandaraki a răspuns:

Nu vei simti nimic fiindca te vei termina in cateva secunda si fata se va dezamagi de tine si nu va mai vrea nimic cu tine, o vei pierde, vei ramane cu mana ta si cu masturbarea si ve fi singur si fericit

| DavidoffUser a răspuns:

Te termini imediat, dar nu-i nimic, o bagi la loc si mai dai 1 numar.Nu te mai ingrijora atat ca nu e mare lucru, fii natural.
Dai la buci, nu te bati cu Mike Tyson, relaxeaza-te.

| andrey69 a răspuns:

O sa simti insa ai toate sansele sa iti dai drumu la prima intrare.
Un sfat, incearca sa lasi **** si caută o pasarica ca i mai sanatoasawinking

| doctorandus a răspuns (pentru andrey69):

Http://www.youtube.com/watch?v=IQFCeES8UQc

Traduc un citat din Encyclopedia of Children's Health:

"Masturbarea este auto-stimularea organelor sexuale, cel mai adesea pana la orgasm. 60% pana la 90% din adolescentii baieti si 40% din fetele adolescente se masturbeaza. Desi atitudinile oamenilor referitoare la masturbare difera mult, nu exista dovezi ca masturbarea ar fi in vreun fel daunatoare din punct de vedere fizic, psihologic sau emotional. Pentru multi tineri masturbarea este o ocazie de explorare sexuala proprie inainte de a se decide sa faca sex cu o alta persoana. Este de asemenea considerata cea mai sigura forma de sex pentru prevenirea bolilor cu transmitere sexuala, inclusiv virusul imunodeficientei umane (HIV)."

"Masturbarea ofera o modalitate sanatoasa de a-si exprima si explora sexualitatea proprie si de a elimina stressul sexual fara riscurile asociate contactului sexual, conform multor profesionisti medicali. Ei sunt de asemenea de acord ca masturbarea este o modalitate naturala, normala si sanatoasa de explorare de sine si de exprimare sexuala."

"Este din recunoscut din ce in ce mai larg intre profesionistii sanatatii mentale ca masturbarea poate reduce depresia si conduce la sporirea respectului de sine. Masturbarea poate fi in special folositoare in relatii in care un partener vrea mai multa activitate sexuala decat celalalt, caz in care masturbarea contribuie la restabilirea echilibrului."

http://www.healthofchildren.com/M/Masturbation.html

Autor: Ken R. Wells. Aceste puncte de vedere sunt confirmate in Jacqueline L. Longe, ed (7 iunie 2011). „Masturbation". The Gale Encyclopedia of Children's Health: Infancy Through Adolescence. 4 (ed. Second). Detroit, Mich.: Cengage Gale. p. 1404. ISBN 978-1-4144-8641-3. OCLC 712621295 si in Thomas H. Ollendick; Carolyn S. Schroeder (6 decembrie 2012). „Masturbation". Encyclopedia of Clinical Child and Pediatric Psychology. Boston, MA: Springer Science & Business Media. p. 359. ISBN 978-1-4615-0107-7. OCLC 913623298.

De asemenea Ollendick si Schroeder numesc miturile despre masturbare si tratamentele carora le-au dat nastere "una din cele mai negre pagini din istoria religiei si medicinii".

| bogdan2012 a răspuns:

Am trecut si eu prin chestia asta. si recunosc, dar este contrar, acum pot spune ca am avut dosr de castigat, actul sexual dureaza mult mai mult, penisul pot spune ca s-a mai marit lutin, si obosesc parca putin mai greu, iti spun din experienta

| CristianSM a răspuns:

O sa te simti mai bine, continua ceea ce faci
funda

| NikiVaju a răspuns:

Dude,nu exista prea multa Laba, si vezi ca sa i o tragi lu una e ca si cum ai da 5 labi in acelasi timp deci...