| elcosmin a întrebat:

Daca te saruti cu cineva poți răci? Ca am patit si eu si am mai auzit cazuri. Chiar daca persoana cu care s-au sarutat nu era racita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SomethingFunni a răspuns:

Endoflora bacteriana a omului este mult mai diversa decat a altor animale. Asta se datoreaza faptului ca omul e omnivor si flora este adecvat diversa pentru a descompune toate tipurile de alimente. O muscatura de om are o rata de infectie de 3 ori mai mare decat o muscatura de caine, plus ca are o sansa mai mare sa dezvolte complicatii.

Chiar daca patogenii dintr-o persoana nu sunt activati si ea nu prezinta simptome, daca sunt introdusi intr-un alt mediu se pot activa usor.

| LPCTSTR a răspuns (pentru SomethingFunni):

Practic da.

| SomethingFunni a răspuns (pentru LPCTSTR):

Tre sa egzplici bo$$ ca haltfel nu se-ntelege da che si comentariul nu har havea valoare (se stie!) referentiala conform principiului rédo de dezbatere mancatzeash

| LPCTSTR a răspuns (pentru SomethingFunni):

Cum zici tu PepeThaFrog.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de sistemul tau imunitar, daca eu am fost racit deja cu acel virus ma pot saruta non stop cu fetele care au deja acel virus ca eu am imunitate pe viata la acel virus, dar cum sunt vreo 25000 de definiti sansa e mica

| sierra1 a răspuns:

"Daca te saruti cu cineva poți răci?"

păăăi in cazul ăsta, să nu cumva s-o faci. Păstrează-te pur și sănătos

| elcosmin explică (pentru sierra1):

In cazul asta, nu-mi mai raspunde la intrebari, CHIAR NU AM NEVOIE DE PAREREA TA DE FATA VIRGINA DE 14 ANI

| sierra1 a răspuns (pentru elcosmin):

Psihologule!

| elcosmin explică (pentru sierra1):

Cand vezi acolo elcosmin, abtine-te sa raspunzi, indiferent cat de suculent pare

| sierra1 a răspuns (pentru elcosmin):

Intangibilul zeu al postăilor sau ce?

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta este un DA categoric. Virusul gripal se poate transmite foarte usor prin sarut de la o persoana bolnava la cea sanatoasa. Citeste si te vei informa corect :
https://www.medlife.ro/virus-gripa-cat-de-usor-se-raspandeste
Multa sanatate!

| GouDidodino a răspuns:

Dacă aia e răcită cobza, sigur o sa racesti si tu