| Andreea202 a întrebat:

Dacă un băiat a ejaculat in vaginul unei fete iar fata apoi urineaza spermatozoizii mai traiesc?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ramane pentru ca nu au iesit toti, o parte din ei au ramas in ea

| darrio2007 a răspuns:

Fata nu urineaza prin vagin, tinere nou-născut.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca spermatozoizii vor continua sa traiasca mult si bine in interiorul vaginului, acolo unde a fost ejaculata sperma. Atat femeile cat si barbatii elimina urina prin gaura/deschiderea uretrei care la barbati este situata in ''varful'' glandului penian (capul penisului), iar la femei deschiderea uretrei este situata la circa 2-3 cm deasupa gaurii de intrare in vagin. In cazul femeilor urina NU trece prin vagin, nici macar prin apropierea ei, astfel ca viata spermatozoizilor nu este deloc pusa in pericol in cazul in care fetele urineaza dupa ce sperma a fost ejaculata in vagin. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Fata urinează spermatozoizi?!? Hmmm... ciudat.
Sigur trebuie să meargă la medic.

| Sofer a răspuns:

Desigur ca trăiesc.

| cristimihailov a răspuns:

O carte de anatomie sau chiar cateva pagini pe net cu poze ti-ar putea raspunde la aceasta intrebare.

| Marius22222222222 a răspuns:

Unde sa ii urmeze?

| Andreea202 explică (pentru Marius22222222222):

Urineze

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Andreea202):

Poate urina mult si bine. Sarcina oricum se va produce daca e fertila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,nu conteaza ca a urinat

| CiubotariuAndrei a răspuns:

Daca a ejaculat adanc in vagin da, daca doar de fun la intrare cam slabe sanse (aia e creampie). Recomandat testul de sarcina pentru siguranta la 10 zile dupa eveniment.

| Capsunadulce a răspuns:

Da, deoarece nu au contact vaginul și urina, prin urmare poate sa urineze cat vrea, degeaba

| Morvi99 a răspuns:

Femeile nu urineaza prin vagin... urineaza prin uretră. deci da are sanse sa ramana insarcinata foarte mari.