| PolarStar a întrebat:

Daca un baiat se masturbeaza cu 1 ora inainte sa realizeze actul sexual cu o partenera, atunci va ejacula mai tarziu cu partenera (marind durata sexului)?

3 răspunsuri:
| AdelaElena20 a răspuns:

Din cate stiu eu da. ejaculeaza mai tarziu.Depinde si de persoana.

| PolarStar explică (pentru AdelaElena20):

Gata, am testat teoria. In cazul meu, m-am masturbat de 2 ori (cu ejaculare) cu 6 ore inainte sa fac sex cu partenera, si cand am facut cu ea nu mi s-a mai intarit nici sa mor...ea a facut toate eforturile a incercat sa ma ajute... dar in zadar.

| AdelaElena20 a răspuns (pentru PolarStar):

Se mai intampla. la sotul meu se intampla asa ori ca e prea obosit si in cazul tau ori ca esti prea tanar si corpul tau nu reactioneaza cerintelor tale. Chestia asta se intampla la orice barbat. Probabil si tu ai vrut un act sexual mai lung deoarece ai vrut sa iti dai drumu mai tarziu. Depinde foarte mult de corp nu de masturbare. Depinde si de placerea care o simti poti sa iti dai drumu mai repede, sau poti sa iti dai drumu mai tarziu.