| babyivone a întrebat:

Daca un baiat timid te place,de ce te evita? de ce nu vorbeste cu tine, desi cu celelalte fete vorbeste. de ce se uita la tine, si tu cand te uiti la el isi intoarce privirea in alta parte..si daca il intrebi ceva banal el pur si simplu "muteste" si nu exagerez..si am observat ca prietenii lui ii fac diverse apropouri in legatura cu mine, diverse comentarii...si cel mai important e ca il simt cum devine agitat in preajma mea..si faza nasoala e ca mie imi place de el, si eu sunt timida, si toate astea mi se par niste gesturi ciudate..si nu stiu ce sa cred. oare nu ma suporta,desi n-are motiv, sau ma place, desi nu cred.dar chiar nu-mi pot da seama ce e cu el...si nici nu stiu cum sa vorbesc cu el, ca se poarta cu mine de parca l-as manca.( suntem in aceeasi clasa).

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Cum ai zis si tu, este timid. De aia te evita si nu vorbeste cu tine. Nu are curaj sa se bage in seama cu tine pentru ca te place. Si atunci cand placi pe cineva si ajungi sa tii la el, ti-e greu sa mai faci si alte lucruri. Cum ar fi, sa vb cu ea, sa razi, sa faci glume, sau mai stiu eu. EU zic ca te place. Si daca tu ai mai mult curaj, baga-te tu in seama cu el. Vorbeste si intreaba-l de ce te evita, de ce nu vorbeste cu tine. Dar fa asta incet, sa nu il sperii.
Si sa stii ca putin curaj si mai putina rusine ajuta foarte mult!winking

| babyivone explică (pentru MiruD):

Pai aici e problema, ca si eu sunt timida..adica cu altii poate nu-s chiar asa, dar cu el..pff..si sincer, nu stiu de unde sa incep...ca devine "crispat" in preajma mea fara sa-i zic nimic, dapai daca as mai vorbi cu el.

| MiruD a răspuns (pentru babyivone):

Macar sa incerci, nu? nu pierzi nimic. Si ti-am mai zis, scapa de timiditatea asta! Nu castigi nimic cu ea!winking

| babyivone explică (pentru MiruD):

o sa incerc sa vb cu el, ceva, ca pan la urma ce se poate intampla atat de rau? ...mersi mult, si da ai mare dreptate, incerc, daca nu-mi iese nu-i un capat de lume, oricum nu vreau sa raman cu regretul ca as fi putut face ceva si n-am facut happy

| MiruD a răspuns (pentru babyivone):

Pai vezi. Daca nu o faci, ramai cu regretu ca puteai sa o faci!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Timiditate si rusine la gramada. Cautati un cadru mai intim in care sa va puteti desfasura. Blocati-va in lift (nu luati sfatul "mot-a-mot", ci ca idee). Cautati un loc mai retras, mai umbrit, departe de privirile lumii.

| andrei1237 a răspuns:

Ei bine conteaza foarte mult si de puterea de atragere.Lasa-l in lumea lui sigur va observa ce persoana deosebita esti si ce caracter ai.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

E ceva normal happy
De multe ori si eu ma fastacesc in fata fetei pe care o plac big grin
Stii? De multe ori cuvintele nu-si au rostul si chestiile cu ''bagatu-l in seama'' e o banalitate.
E mult mai interesant sa traiesti astfel de senzatii, decat niste discutii.
Cat despre faptul ca devine mototol cand e cu tine nu te speria ca asa mai sunt baietii.Au si ei un suflet nu?
E ceva normal.Cu timpul poate veti progresa si poate va luati in brate, etc happy
Cum am mai spus nu intotdeauna niste banale discutii sau niste bagari in seama inseamna ceva.Pe cand ''feelingul'' ca in cazul vostru ramane acolo in inimioara happy

| LolaJmeckera a răspuns:

Aaaaa... Asa sunt uni baieti te evita dar sunt indrostiti de tine, eu cunos 2 motive din care te-ar evita :
1. li se imoaie picioarele si nu mai pot vorbi, se inrosesc la fata
2. daca sunt uni "prieteni" de al lui prin preajma si vorbeste cu tine, ei zic : Bv frate esti cu ea, si el te iubeste,