| anonim_4396 a întrebat:

Dacă un bărbat însurat flirtează cu o femeie nemăritată se poate afirma că-și înșeală soția? Dacă nu se ajunge la relații intime mai poate fi considerat înșelat? De ce?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se considera inselat, in ambele cazuri, atat flirt cat si sex, pentru ca el este deja casatorit.

| Andreeush a răspuns:

Evident, nu trebuie neapărat să se ajungă la contact sexual pentru a fi considerat înșelat.
Iar în legătură cu femeia nemeritată care filtrează cu unul însurat nu am o părere prea bună.

| Plato a răspuns:

Normal ca e inselat. Relatia presupune devotament si fidelitate 100%. Inseamna ca ai ochi numai si numai pentru partener, fara niciun fel de intimitate, fizica sau nu, cu altcineva. E inselat clar ca lumina zilei, nici macar nu se pune problema, iar barbatul in cauza un libidinos dezgustator si nenorocit.