| anonim_4396 a întrebat:

Daca un barbat se masturbeaza pana ii da sangele, se uita la fundurile femeilor pe strada sau cand vede oriunde o femeie aproape goala i se scoala inseamna ca are o problema psihica?

8 răspunsuri:
| Dragosdoar a răspuns:

Hmm cred ca se numeste hiperexcitare vizuala, sau ceva de genul asta, iar daca chiar se masturbeaza in exces, isi da drumu intr-un minut sau doua de 3 ori pe zi cred ca se poate vorbi aici de dependenta, nu de probleme la mansarda si cred ca poate duce in timp la probleme erectile, depide si de barbat acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam dah, nu neapărat probleme psihice ci probleme care trebuie sa si le rezolve, nu prea are rost sa te uiți la fiecare fund pe strada daca nu ai de gând să și vorbești cu tipele alea. Eventual să faci și sex cu ele.Masturbarea deja e exagerata, când ar trebui sa nu existe.

| Sofer a răspuns:

Eu cred ca e ceva normal.

| Liviutltl a răspuns:

Da si eu patesc tot timpul stai linistit, e normal la baieti

| doctorandus a răspuns:

Conform Manualului Merck, „Ea este considerată anormală doar când oprește comportamentul vizând partenerul, este făcută în public sau este suficient de compulsivă pentru a produce deranj."

| Violleta2022 a răspuns:

Da, are o problema psihica, fiind obsedat sexual.
Daca iese deja cu sange la masturbare, inseamna ca si-a provocat o mini-hemoragie interna si este indicat sa vada de urgenta un urolog.

| Celcestietot a răspuns:

Inseamna ca acel om este in perioada pubertatii, dar daca aceasta problema este considerata una psihica, se poate trata negresit.

| pestecancioc a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu e in pubertate, a spus ca e barbat.