| adi28384773 a întrebat:

Daca unei fete i-a fost smuls un sân poate muri?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e cu anestezie si cusuta pielea nu moare, in direct fara anestezie moare in cateva minute

| romeo78 a răspuns:

Problema este că dacă ați văzut un film horror cu o astfel de scenă, vă dezamăgesc și vă spun că a fost un simplu trucaj.
Cineva aici vorbea de smulgerea unui braț sau a capului.
Total greșită comparația, căci membrele sunt mobile și pot fi într-adevăr ușor smulse, iar capul este la extremitatea coloanei vertebrale, mobil.
Sânii, din păcate, niciodată nu pot fi smulși deoarece sunt excrescențe ale pielii, un tot unitar al pielii corpului. De asemenea, au vase de sânge, nervi, țesut muscular. A smulge un sân ar echivala cu a jupui femeia în zona respectivă.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cine i l-a smuls: o bomba, o mana ucigas?
Da, poate murii de durere si hemoragie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa parerea ta, daca tie ti-ar smulge cineva un brat, sau capul de exemplu, ai putea muri sau nu?

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Face hemoragie și poate murii dacă nu este oprita sângerarea.

| IamJoKeR a răspuns:

Poate face hemoragia, dar cum de sa ajuns la asta?

| Galileo7 a răspuns:

Nu te mai uita la filme de alea, nu fac bine pentru psihic