| madalinbb19 a întrebat:

Daca va place de un baiat pe Facebook ii dati like la tot ce posteaza sau nu ii dati de fel like la nimic ....am 2 fete in lista care imi da like la absolut tot, prima mi-a dat "seen" cand am intrat pe ea, iar a doua nu pare foarte interesata de mine in sensul ca dup ce ii pun "O seara placuta sa ai :* " ea scrie "Mersi la fel! happy " ....automat daca nu pune :* ii clar ca nu ii interesata.

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Chestia cu Facebook'u e o tampenie. pui poze cu tine sa te vada lumea sa iti zica scumpi, dragutule... pana la urma ce crezi tu e mai important parerea altora e pe locul doi mereu.

Acele like/comm de pe Facebook sunt doar aşa, de admiraţie. NIMIC serios.
Este clar ca fata te place, baga-te in seama cu ea si spune-i direct ce simti n mai sta, maar asa stii adevarul din gura ei.

| Desireღ a răspuns:

Ce like?
Îi dau direct ador

Şi dacă nu pune " :* " nu e neapărat că nu o interesează.
Nici eu nu pun " :* " în general.

| Zsofia-Renata_Marton_1993 a răspuns:

Daca nu pune :* nu inseamna ca nu o intereseaza dar iti dau niste sfaturi ca sa o faci sa îi placa de tine (apropo sunt fata si am mai multa experienta decat un baiat nu ca as vrea sa ma laud)
1. Incearca sa te imbraci atragator si dragut
2. Da-te cu un parfum dulce (dar sa nu pui mult)
3. Încearca sa vorbesti cu ea mai mult si sa o bagi mai mult in seama
4. Mai scrie-i din cand in cand,, ce faci?" (dar nu prea des deoarece o sa devii plictisitor si enervant)
5. Încearca sa îi fi prieten (nu ma refer la iubit sau asa ceva) deoarece daca o sa îi fi mai aproape o sa iti fie mai usor
6. Încearca sa stai mai mult cu fetele si afla ce le place apoi pune in miscare ce le place la fata aia de care iti place si vrei sa ii placa de tine
Succes! Poti sa fi si tu insati, nu e neaparat sa te schimbi ( la fete le mai plac baietii care nu se forteaza, ma refeream baietii care sunt ei insasi )