| stefipuf a întrebat:

Daca visezi pe cineva noaptea ce inseamna? Pe baiatul pe care il placi de ex?

Răspuns Câştigător
| deea27andreea a răspuns:

Noi am invatat la psihologie despre vise...Creierul nostru este impartit in 3 parti: constient, subconstient si inconstient iar cand dormim "dorm" si "barierele" care despart aceste parti si ceea ce este in inconstient, constient si subconstient devine o singura parte si noi visam de obicei ce gandim adica ce e insubconstient si inconstient. Asa se explica faptul ca omul viseaza persoanele dragi de obicei celede care nu se poate bucura.
Sper ca ai inteles ceea ce ti-am explicat si ca te-amlamurit ce este cu visele! Te pup! Funda?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Asta inseamna ca te gandesti prea mult la el si de aceea il visezi noaptea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apai inseamna ca ti-e dor de el / te gandesti mult la el...

| Cleopa a răspuns:

Nu inseamna nimic special. il visezi pentru ca te gandesti la el

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Daca te gandesti prea mult la un baiat pe care il placi (in general) exista posibilitatea sa il visezi...happy