| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Daca vomiti si te simti rau de la prima saptamana de la ultimul act sexual inseamna ca esti insarcinata? Fata a fost la doctor si i-a spus ca are insolatie dar am citit pe net ca intre 1-4 sapt simptomele ca ai putea fi sunt crampele abdominale si inca ceva.
Daca ii este rau si are stari de lesin sau vomita poate fi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate vei reusi sa intelegi ca NICIODATA in primele minim 5-6 saptamani care urmeaza dupa un act sexual in urma caruia S-A FORMAT si S-A INSTALAT o sarcina in UTER, este cu totul/100% IMPOSIBIL sa apara sau sa existe simptome de sarcina.
Singurul/unicul simptom de sarcina care apare in mod cert, clar si sigur in cazul in care s-a format si s-a instalat sarcina, o reprezinta LIPSA SANGERARII MENSTRUALE. Alta simptoma de sarcina NU exista. Prima simptoma de sarcina reala/adevarata poate sa apara dupa ce sarcina a implinit varsta de 6-7 saptamani.
Daca ii este rau si are stari de lesin sau vomita poate fi?
Probabil o toxi-infectie alimentara sau o boala gastro-intestinala care poate fi stabilita de medicul de familie printr-o consultatie. Sanatate!

1 răspuns:
| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Simptomele acestea pot insemna mai multe lucruri, dar daca doctorul v-a spus ca este de la o insolatie, probabil asa si este. dar daca doriti sa fiti siguri pe voi, va recomand un test de sarcina.