| Anonima635426892 a întrebat:

Dati-mi motive sa ma las de masturbare. (sunt fata)

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Nu ai motive.

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad niciun motiv

| mihai69 a răspuns:

Să te lași, nu am. Dar pot să-ți dau vreo zece ca să continui.

| Anonima635426892 explică (pentru mihai69):

Hai sa te vad

| mihai69 a răspuns (pentru Anonima635426892):

Nimeni nu te poate excita mai bine decât o faci tu însăți;
Ai cel puțin un orgasm de fiecare dată când o faci;
Nu rămâi gravidă;
Nu iei boli venerice;
Scapi de tensiunea sexuală;
Zâmbești mai mult și mai des;
Când o să te decizi să începi viața sexuală, îți va fi foarte ușor;
Tot atunci, vei ști ce să-i ceri partenerului: cum, unde și în ce fel să te atingă pentru a ajunge la orgasm;
Nu ai nevoie de anticoncepționale;
Poți s-o faci și în grup - vei avea mai mulți / multe prieteni / prietene.
Mai vrei?

| doctorandus a răspuns:

Saracu' Seba, iar a postat o salata de cuvinte. http://dexonline.ro/definitie/mecanicism

| doctorandus a răspuns:

Cuvântul conductism nu este în dicționar. Iată câteva sugestii:

conducție conductiv conductibil

http://books.google.com/books?id=w5nkN3gi_kwC&pg=PT399

| lpavel a răspuns:

Nu ai cum, nu poti oricat ai vrea! o face toata lumea chiar daca unii/le nu recunosc, binenteles se exclud cei care au iubit/iubita happy

| mentholinks a răspuns:

Nu exista niciun motiv decat acela ca ar fi pacat.

| Seba2013 a răspuns:

In cultura in care traim lipseste acest paramatru pentru ca se cultiva mecanicismul.
Melvin Seeman cu conceptul de powerlessness afirma ca cultura vrea sa fim cat mai pasivi si fara control.
https://www.academia.edu/11701712/Fe%C5%A3ele_alien%C4%83rii

| Seba2013 a răspuns:

Pt. doctorandus:

Ca impulsul sexual se poate controla este recunoscut in cultura asta.
Deci in consecinta, dimensiunea aceasta este valabila.
Iti asumi tu alta pozitie, sau exista cineva care afirma contrariul?
Sa spunem ca te duce capul pana aici, acum hai sa profundizez un pic mai mult subiectul.
Pe degeaba se se afirma aceasta idee de control, daca substanta acestei idei nu este practicata (nu poti gasi abilitatea pentru acest control).
Tocmai de aceea autoarea acestui topic a cazut in plasa aceasta.
SI aici apare Seeman cu conceptul de alienare si Seligman cu indefensiunea invata.
Fara acesta substanta, controlul perceput este mic, de aceea DeCharms vorbeste de marionete.
Doar cand ai un control perceput mare, pot sa controlezi cu adevarat o situatie.
Asa ca atunci cand ai autoeficienta mica, nu te simti in stare pentru un lucru, desi tu ai putere cat un efefant.

| Seba2013 a răspuns:

Pt. doctorandus:
Pleaca bai incompetentule, vii la mine ca cica am postat un termen si cica ala este o salata de cuvinte, dar fara sa explici problema.
Cauta se vezi ce inseamna conductismul si dupa aceea sa vii la mine cu opozitii de astea.

| Seba2013 a răspuns:

Pt. Doctorandus:
Pai spune asa, dar nu-mi vorbi de salate, pentru ca ideea se intelege.
Deci denumirea este Behaviorism la aceasta ideologie care se cultiva in cultura aceasta, si pe care vad ca ti-ai insusito...
https://ro.wikipedia.org/wiki/Behaviorism
Eu merg pe partea psihologiei cognitive, care critica acest Behaviorism.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Psihologie_cognitiv%C4%83
https://woknowing.wordpress.com/2010/10/12/behaviorism-vs-cognitivisim/
Dintr-o optica crestina aici se vorbeste de omul carnal si omul spiritual, dar nu ma pun acum la povesti ca nu am timp.
Ideea principala este ceea ce ne modeleaza, iar monoplul fiind de partea behaviorismului, cultiva ideile sale, iar pe cele ale cognitivismului le reduce la tacere asa cum spune Seeman cu conceptul de powerlessness si Seligman cu indefensiunea invatata si in general nihilismul.

| Teffan a răspuns:

Nu exista.

| AlexLK a răspuns:

Fa-o cu incredere!

| Sifoniera a răspuns:

Nu ai nici un motiv ce dracu pe viitor poti sa o faci chiar cu o matura sau un ciocan!

| tentacion a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa te lasi.decat sa puna un baiat mana pe tine si sa nu te merite, mai bine te masturbezi in liniste si pace.
Daca iti faci un prieten care sa te iubeasca cu adevarat, poti face sex cu el, doar daca ai incredere in el.aa nu te arunci in bratele oricui!