| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi si mie multe statusuri de dragoste... Ca si cum ne-am despartit si acum iar ne-am imprietenit. PLZZ!

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Dragostea nu e asa, trebuie sa crezi cu toata inima ta...Nu voi mai privi inapoi,doar eu am crezut in noi!

S-au intalnit prima oara in liceu,
la inceput totul era frumos nu era greu
cand se va intampla insa nu vei stii
ii vei spune doar atat te asteptam de mult sa vii

le erau vorbele si fara regrete au hotarat sa incerce sa fie fericiti
fara zambete false in fata celor ce nu acceptau povestea lor

Nu vrei sa ne despartim, mai bine lasa
mi-am dat seama de mult ca tie nu`ti mai pasa

Il simt aproape langa mine-n zilele mai reci, e-acea senzatzie care te-ajuta peste toate sa treci!

Si sti ca eu vreau doar sa-ti fie bine, Ca pentru tine nu m`as mai gandi la mine

Am stiut intotdeauna ca intre noi nu e doar o joaca,
Cum au facut multi : astazi vino, maine pleaca...

Nu, doar langa tine mi-e bine
Nu exista tu sau eu exista doar NOI; x

O iubIre ReCunoScatoAre NU Te LasA nIciOdaTA
Se AfLA IN tRUpUl Tau Nu E cA oRIcE fata

Dragostea invinge dragostea nu moare
Iar noi pentru asta suntem in picioare

Inca de mici ne nastem pentru a iubi
Astea's cele mai frumoase momente ale vietii; x

Certuri, nervi, multe se intampla intre noi, dar nu vreau sa fiu eu cea care va declara razboi,
caci cum se zice "dragostea in final invinge

Mmm.Şi când aveam probleme îmi spuneai:"Sunt aici, nu te teme!"Te iubesc`!

tii, nimic nu poate să te înlocuiască. Avem vise împreună care trebuie să se împlinească!
Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt.
Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt

Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?
sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange
pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare,
ce zici ne intalnim?

Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie,te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita

Chiar daca iTI gResesC Chiar daca sunt momente cand iti LipsesC sa nu uiTi ca sunt defapT LanGa Tine sh` Te iubesc

StIe cand Sa RaDa, sTiE cAnD Sa fie SupArAta, cand iN oChII taI Sa FiE CEa Mai ImPoRTaNta FaTA!

Zambesc cand se vad Plang cand se cearta Si indiferent de fapta ei se`mpaca si se iarta! )

1 răspuns:
| 11alinutza11 a răspuns:

Nu iubi cand sti ELEVA... Ca nu fACHI nimick la tEzA happyhappy stai cu ochi pe pErEtI si cu gANDUL la bAiEtI
kiss kiss