| Florentina63751 a întrebat:

Dau funda 1. De unde se cumpara un prezervativ, si cat costa unul?
2. Cum se foloseste un prezervativ?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

La prima întrebare ai primit mai multe răspunsuri, aşa că eu îţi voi răspunde doar la a 2-a.

Pentru a vedea explicaţiile complete despre cum se foloseşte un prezervativ, vezi articolul de la pagina/linkul : http://www.seximus.ro/articole/folosire_prezervativ_masculin.php

Prezervativul se pune pe penisul băiatului; poate fi pus de către el, sau de către tine ( dacă-l pui tu, să ai grijă să nu-l "zgârii" cu unghiile, dacă sunt mai mari... )!

18 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Scuză-mă dar dacă întrebi așa ceva ori ai fost crescută în porumbi ori abia ți-au dat flocii și vrei să ți-o tragi de la o vârstă fragedă. Întreabă-ți gagicu, el ar trebui să știe.

| Florentina63751 explică (pentru Kazimir):

Daca nu iti place intrebarea, puteai pur si simplu sa o eviti.

| Kazimir a răspuns (pentru Florentina63751):

Și să evit șansa să jignesc o pițipoancă în călduri? No way...

| Florentina63751 explică (pentru Kazimir):

Ce inseamna cuvantul "pitipoanca" pentru tine? Am pus intrebari normal, nu e vina mea ca nu stiu despre prezervative. Pa.

| Kazimir a răspuns (pentru Florentina63751):

Vrei să ți-o tragi și zici că nu e vina ta că nu știi? Mi se pare foarte foarte absurd. Să presupunem că doar te informezi... E cam devreme și o faci într-un loc total nepotrivit. Mă rog adio

| Alinaga a răspuns (pentru Kazimir):

Sczuza-ma,dar cred ca nu prea sti sensul cuvintelor pe care le folosesti. fata nu stie mai nimic despre prezervative si sex, insa o pitipoanca este experimentata.de unde ai dedus tu ca fata care mi se pare normal sa se informeze din moment ce nu stie ar fi pitipoanca? si inca ceva ai spus 'cam devreme'; de unde sti tu ce varsta are respectiva? daca nu stie anumite chestii nu inseamna ca e mica.nu toate fetele baga p***a in ele de la 5 ani. poate are 17-18 ani si poate e mai timida si nu s-a informat pana acum.ar putea exista 10000 de motive, asa ca mai gandeste-te inainte sa lasi comentarii inutile

| luniii a răspuns:

1.Farmacie/alimentara/supermarchet
2.Are instructiuni pe cutie.

| Spartanul07 a răspuns:

1.Il poti cumpara din orice farmacie/supermarket.

2.Se desface si se pune pe penis.
Ce dumniezo de biologie faci la scoala sau nu esti in gimnaziala:?

| catosp a răspuns:

Il cumperi de la magazin ..il umfli si apoi il agati de tortul de ziua ta.

| EdK a răspuns (pentru catosp):

Si sa nu uiti sa-ti pui o dorinta!

| teo6dia4c99 a răspuns:

De la farmacie sau supermarket. NUti fa probleme ca nu costa asa mult. Alege unul de marime medie si daca e prima data incearca fara vreo aroma sau culoare. Normal. De obicei din cate stiu eu baiatul il pune. big grin sper ca te-am ajutat! Funda?

| oanakissyou a răspuns:

1.Il poti cumpara din orice alimentara/farmacie/supermarket.
2.Se desface si se pune pe penis.

| Florentina63751 explică (pentru oanakissyou):

Scuze ca pun asemenea intrebare, dar n-am habar. Cine il pune pe penis, ea sau el?

| Laur7010 a răspuns (pentru oanakissyou):

Exista vreo varsta minima?

| Tützłк a răspuns:

Buna din nou Florentina! 1) De la farmacie is cele mai sigure is durex si costa 12 lei cutia a cate 3 buc.
2) prezervativul se desface si se pune pe penis ( puta) la beitii!

| Popescu_Mihai_1990_MCRs a răspuns:

1. Iti recomand www.prezervative.net - Durex Extra Safe la 1.5 lei

2. Uite aici cum se foloseste. (https://www.youtube.com/watch?v=QZ9YuytMqoU)

| alexsivlad a răspuns:

Buna, gasesti raspunsuri la intrebarile tale aici: cum se foloseste si de care iti trebuie - https://cu-prezervativ.ro/cum-se-foloseste-prezervativul/, iar de aici iti poti cumpara in siguranta https://cu-prezervativ.ro/produse/.

| yocrys a răspuns:

De la aproape orice magazin laughing