| FriendsWithBenefits a întrebat:

Dau funda! Am o neclaritate, conjunctura este asta : Imi place de o fata, e in liceu cu mine si vorbim de vreo saptamana... Problema e ca maine vreau sa-i dau o floare fiind sambata 1 martie, dar nu stiu ce e mai ok avand in vedere ca suntem doar amici deocamdata si fac asta si la scoala. Un simplu trandafir rosu sau un buchet de trandafiri? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| 2B a răspuns:

Buna! Nu conteaza o fata s-ar bucura si daca ar primi o foaie pe care scrie ''te iubesc'' cat timp este de la un baiat de care ii place! Fetelor le plac florile dar daca esti iubitul ei nu o sa aiba nici o problema poti sa ii aduci ce vrei, spune-i lucruri frumoase alint-o, si o sa vezi ce bine o sa se simta! Dar daca tot vrei sa stii... ce floare sa ii aduci, eu ''daca as fi fata'' as vrea probabil un simplu trandafir rosu cu un mesaj siropos pe el, scris si daruit din inima! Sper ca te-am ajutat! Mult success in continuare!

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Un buchetel de ghiocei sau de zambile, ca e primavara si un martisor, dragul meu!
Lasa trandafirii, pentru 8 martie...
happy

| cristi202 a răspuns (pentru greece12):

Si daca vrea baiatul sa ii dea acum trandafirii si pe 8 martie o orhidee sau vreo floare-de-colt, sau ceva si mai special?happy

| greece12 a răspuns (pentru cristi202):

El va alege, noi ii propunem, fiecare asa cum ne gandim...mi-a placut ideea florii de colt foarte mult!
happy

| cristi202 a răspuns (pentru greece12):

Pai, daca tot se "incurca" cu flori, sa o faca asa cum trebuie, nu?happyhappy
Si, "La multi ani!" cu ocazia Martisorului.

| greece12 a răspuns (pentru cristi202):

:)
Multumesc mult!
Uite, pentru voi:
http://www.youtube.com/watch?v=R8p3AtfWl1U

| cristi202 a răspuns (pentru greece12):

Da, iarasi ai luat-o inainte. Vezi, de aceea primavara apare, pentru oameni ca tine. Multumim mult! Melodia e extraordinara, mai ales ca sotiei ii place mult, foarte mult!
Si, ca sa nu fiu mai prejos, iti "daruim" si noi ceva, sper sa iti placa. Mie personal imi place enorm.
http://www.youtube.com/watch?v=P2-1YCqpcQM
Dumnezeu sa iti dea sanatate, si putere, si bucurie in tot ce faci pe aici si in viata de zi cu zi! Le meriti, pentru ca stii sa aduci bucurie tuturor acelora carora te adresezi in vreun fel sau altul. Sa ai o zi superba!

| greece12 a răspuns (pentru cristi202):

Nici nu-ti imaginezi ce coarda sensibila ati atins!
happy
Tare multumesc!

| cristi202 a răspuns (pentru greece12):

happy Ma bucur sa aud asta!

| cristi202 a răspuns:

Un simplu trandafir. Cu mai multi, ori ai sa o innebunesti (asa cum am vazut intr-un clip pe net cum o fata a lesinat de bucurie cind a fost ceruta in casatorie), ori te vei alege cu citeva priviri urite, in cazul in care vei fi respins. Mai multi trandafiri poate fi prea mult pentru ea. Asa ca incepe cu primul pas, unul singur. Si fii foarte atent la reactiile ei, iti vor fi de folos dupa aceea. Cum primeste, cum priveste, cum se va simti cind ii vei da trandafirul, gesturile pe care le va face, de regula, comunicam fara sa vrem mult mai mult dincolo de cuvinte decit prin cuvinte, si ea iti va arata cit de dispusa e pentru o relatie serioasa in momentul in care ii vei oferi acel frumos trandafir.
Succes! Si fie ca sa aveti unul din cele mai frumoase momente din viata voastra!

| Alexandru0007 a răspuns:

Daca ai bani de un buchet, du-i

| neutrino a răspuns:

Daca o placi si doresti ca ea sa stie acest lucru, ofera-i un buchet din florile ei preferate.

| CIICriss a răspuns:

Un trandafir rosu.