| Lucky0 a întrebat:

Dau FUNDA!
Am o problema am 9 luni cu un baiat si am facut tot ce mi-a stat in putinta ca sa fac sa fie bine(am 16 ani)...am crezut ca totul ok...dar de fapt nu e asa.Azi mi-a spus ca trebuie sa il atrag mai mult.Ce pot sa fac ca sa mearga relatia asta in continuare?:*

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Practic nu poti face nimic, ti-a spus ca nu te gaseste interesanta. ti-a transmis ca relatia este consumata, sexul ar mai putea sa o tina 2-3 luni, dar nimic mai mult. Adevarul este ca intr-o relatia in care in 9 luni s-a si ajuns la sex, s-a cam consumat focul si e foarte greu sa mai tina relatia, fiindca sentimente nu exista, noutatea sexului s-a dus si atunci nu mai exista nimic interesant. Era normal sa se termine, pana la urma a fost o aventura scurta, atractia de genul asta se consuma cam in maxim un an si vine clipa sa mergeti mai departe.

| mona a răspuns:

Cred ca se asteapta sa faci pasul urmator ceea ce nu iti recomand din cauza varstei tale

| Lucky0 explică (pentru mona):

A fost si pasull alastraight face

| SorinTudor a răspuns (pentru Lucky0):

Adica ai facut sex cu el?

| mona a răspuns (pentru Lucky0):

Aha,pai chiar nu stiu ce poti sa mai faci in cazul asta, intreaba-l si sa-ti spuna in fata ce vrea sa faci ca, sa il atragi mai mult

| Lucky0 explică (pentru mona):

I-am zis si a zis ca nu imi zice

| neutrino a răspuns:

Exista o vorba in popor: " ras, tuns si frezat". Daca tu spui ca a fost si pasul ala, atunci vezi ca sunt mai multi pasi de tipul "ala" si fa-i pe toti, dupa care revino.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca el ar fi trebuit sa se simta atras de tine prin simpla ta prezenta daca te placea cu adevarat. Nu trebuie sa te straduieti sa'i atragi atentia, doar fii tu insati si vei gasi pe cineva care sa te placa cu adevarat pentru ceea ce esti nu pentru cat de multe poti face ca sa.l atragi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarut mana, stimata domnisoara.Va informez cu tristete ca este prima data cand aud asa cuvinte care vin din partea unui domn, cum este tanarul despre care spuneti in frumoasa poveste de dragoste.Ierati-mi exprimarea dar ma staduiesc din rasputeri sa vorbesc si eu la fel de frumos cum o fac si alti prieteni de aici, de la care sper sa invat cat mai multe, eu fiind de la tara si nepricepand-ma inca la cuvinte alese.Dar sa stiti ca un cavaler adevarat nu spune unei lady asa ceva, el daca nu mai simte simpatie pentru dvs. ar trebui sa se retraga delicat si sa nu va jigneasca, sa caute un anume pretext sau o alta motivatie, nu sa va spuna sa il atrageti mai mult pentru ca asta nu se face la comanda.+ ca se intelege ca nu sunteti o companie prea placuta.Inchei cu speranta ca ati inteles ca nu mai are rost sa continuati sa vorbiti cu dumnealui, chiar daca a are aceasta calitate de sinceritate, dar nu va mai place inteleg eu din aceasta intamplare cruda.Trebuie sa gasiti un alt baiat care cand va ia de mana sa va plimbe sa simtiti cum ii tremura mana de emotie si dragoste, atunci este iubirea frumoasa.Si cand va pupa sa-l vedeti cum inghite in sec de spaima clipei.Intelegeti sper.

| NoName0x0 a răspuns:

Cati ani are baiatu? Daca a fost si pasul ala, regret sa-ti spun, dar e posibil sa se fi plictisit de tine... straight face

| SorinTudor a răspuns:

Parerea mea este ca baiatu nu vrea sa fie cu tine...adica tu faci tot ce poti sa-l atragi ba chiar faci dragoste cu el si tot nu vrea sa fiti impreuna...chiar nu te-ai gandit?

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Atunci despartete de el nu te merita el doar profita de tine poti sa-ti gasesti altul care sa te placa pentu ceea ce esti