| skulldark12 a întrebat:

Dau Funda!

Buna, ma numesc Alex am 14 ani si vreau sa stiu daca o fata (nu-i dau nume o sa-i zicem X) m-a bagat in friend zone.O sa va spun o descriere a mea: am 1.80m, am cosuri, nu sunt cel mai bun la invatat, nu beau alcool si nu fumez.

Deci suntem colegi de clasa de la gradinita si din clasa a 5-a am inceput sa o iubesc, ea nu stia atunci dar am tinut secret iar clasa a-7-a a fost cea care m-a facut sa-mi pun intrebarea asta daca m-a bagat in friendzone, deci a inceput prima data cand m-a invitat sa stau cu ea in banca (bff-ul ei nu era atunci si a zis sa stau cu ea). Am iesit la tabla si apoi a scris pe caietul meu " te iubesc bro" am tratat-o ca pe o gluma si i-am scris "si eu sis" apoi dupa acea zi nu stiu ce s-a intamplat dar in drum spre casa m-a intrebat daca o iubesc... eu am incercat sa evit raspunsul sa glumesc iar apoi cand sa plec a zis "imi raspunzi la intrebare?" iar eu i-am zis ca simt ceva pentru ea si nu am mai zis nimic, am plecat acasa. Apoi dupa o saptamana m-a intrebat daca o las sa se puna pe genunchii mei. Eu am zis ca da si s-a pus apoi i-am zis "ce fundulet moale ai!" (ii plac glumele perverse) si a stat asa 2-3 min apoi in ultima vreme este mai retrasa, am gresit cu ceva? A da si acum zice ca toti baietii pentru ea sunt egali (nu cred asta dar nu stiu ce sa-i zic).A mai fost inainte in 2 relatii.

Alte lucruri care mi-au dat de gandit au fost imbratisarile care m-au motivat sa cred ca ma place si m-a pupat de vreo 4 ori deoarece a fost provocata sa ma pupe pe mine sau pe altii si intotdeauna m-a ales pe mine.

Ce credeti ma place sau m-a bagat in friend zone?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Te-a placut dar tu ai stat ca...nu i-ai zis nimic, ai stat mai pasiv, fata voia ceva de la tine si tu nimic, te intreaba daca o iubesti, tu zici asa cu juma de gura ca simti ceva si mai si pleci, deci ai cam respins-o, doar nu o sta dupa tine. Du-te la ea si ia si tu initiativa, fii deschis, apropiat de ea, zi ca o iubesti daca o iubesti, ia-o in brate, pup-o, fa ce glume vrei, raspunde-i la reactiile ei. Vezi ce zice si cum se poarta, daca nu si nu, atunci nu e de tine si doar s-a jucat asa cum face si va face si cu altii. Nu conteaza ca ai cosuri si ca nu inveti cine stie ce, fetele mor dupa fizic, daca ai figura masculina ca lumea, atragi femeile si sa fii corigent. Si daca cosurile alea nu strica figura. Inaltimea ta e un mare avantaj, fetele plac barbatii inalti, insa si cu figura masculina de barbat bine. Cum e? Se simt fetele atrase de tine in general? Sau nu?

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Cosuri am avut cu totii in adolescenta. E okay. Si Vorbeste cu ea. Intreaba-o si spune-i ce simti. Nu mai fii asa sa pleci si sa ii zici ce simti de parca e o gluma

| anonima188888 a răspuns:

Te-a plăcut dar cred ca tu ai fost cel care i-a dat friendzone. Plus, nu mai face glume perverse! Nu e pe placul fetelor. E posibil ca asta sa o fi deranjat. Încearcă sa vorbești cu ea și sa ii zici ce ne-ai zis și noua. Bafta!