| noone3239 a întrebat:

DAU FUNDA. Bunaaa, va rog frumos sa ma ajutati.am mare nevoie! Astazi am cumparat un router wireless TP-LINK WR741ND la care am primit un CD de instalare. Eu am net pe Romtelecom, Clicknet cu modem speedtouch si faza e ca ip`ul de la romtelecom e asemanator cu cel al routerului.si nu-l pot instala. Ma gandeam sa ii fac manual setarile routerului. Sunt bagate toate firele unde trebuie. Cand bag ip`ul routerului in browser sa fac setarile nu mi`l acceseaza pentru ca n`am net, dar nu pot sa am net pentru ca am facut conectiune wan si modemu nu e instalat. iar daca conectez modemul nu mai gaseste routerul. ajutati`ma va roooooooooooog!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea inteleg exact problema ta, dar incearca sa faci o conexiune bridge la speedtouch si sa pui tp link dupa el.