| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda la cel mai detaliat raspuns si corect! Sunt baiat si nu am facut sex niciodata: Intrebarea mea este, daca fac sex ma voi schimba? Adica nu o sa mai fiu timid? o sa vorbesc mai mult cu fetele cand ma intalnesc cu ele. Ce se va schimba la mine? Vreau raspunsuri clare de la baietii care stiu si de la fete tongue Cine vrea doar sa vorbim sa imi lase idul pe privat cine nu sa raspunda aici ca primeste funda

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Dragul meu, la 21 de ani, unii sunt satui de sex, perversiuni! Poate tie inca nu ti-a venit timpul, sau nu ai intalnit acea fata care sa te faca sa iti doresti sa faci dragoste cu ea.
Timiditatea nu cred ca dispare, doar daca faci sex.Iti poti invinge acest fel de a fi, ca sa capeti curaj in tine, in gandirea si actiunile tale.Cand esti sigur pe ceva, nu mai esti timid, rusinos.Asa cum sunt unii,mitocani,imbecili,mediocri, impertinenti din educatie si din exemplul personal din familie, asa tu esti mai retras, sau cum spui tu mai timid.
Totul tine de ceea ce iti impui sa faci si de siguranta in tine!
Sexul, nu poate decat sa te apropie de persoana pe care o iubesti.Sexul pe bani,cred ca este mai mult o descarcare,care nu stiu cat poate ajuta un baiat(eu find femeie si de moda veche). Poate te ajuta,sa inveti ce ai de "facut".
Asa ca, ai mai multa incredere in tine, cand stai de vorba cu fete, baieti si poate o sa intalnesti si acea persoana, care o sa te lecuiasca de timiditate.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te vei schimba. Sexul pur si simplu (cu o femeie pe care nu o ioubesti) iti ofera cateva minute de placere si apoi o lunga perioada de umilinta (ca ai facut sex fara iubire si ai ingenunchiat sub forta hormonilor). cel mult poate sa te faca mai timid (fiindca vei sti ca nu esti un barbat adevarat, care face dragoste numai cu femei pe care le iubeste). daca vei face dragoste cu femeia iubita, atunci ai putea capata mai multa incredere in tine, stiind ca esti un barbat adevarat, ca esti deasupra eclor care se lauda cu aventurile lor ed doi bani si sunt incapabili sa astepte sa faca dragoste asa cum se cuvine.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Brigaela):

WaW happy waw... waw.
Bărbat care să-şi facă probleme că " a îngenunchiat în faţa hormonilor", cunoşti mulţi?
" Un bărbat adevărat face dragoste doar cu femeile pe care le iubeşte ", aham.
"Încrederea de sine ţine de persoana cu care faci dragoste" mda.
"Deasupra celor care se laudă cu aventurile lor... etc."

Întrebare happy
- Tu sigur n-ai probleme cu bărbaţii?

-------------------------------------------------------------------
Pentru cel ce a pus întrebarea, fă sex cu cât mai multe femei poţi, protejează-te tot timpul, şi când te plictiseşti opreşte-te la una ce găseşti şi altceva pe lânga un fund frumos sau o pereche de sâni tari.
Sex cu una, nu te schimbă cu nimic, sex cu mai multe, tot ce-i posibil, pentru că gândeşte-te aşa, să zicem că eşti într-un bar şi e o fată frumoasă. Eşti tu, şi o persoană cu destulă experienţa sexuală, chiar dacă tu poate eşti mai comic, mai inteligent, în realitate vei pierde în faţa experienţei, pentru ca ăla poate să fie un retardat bătut în cap, dar cu încredere de sine, nu se impotmoleşte când scoate 2 vorbe, nu îi e frică sa o atingă, nu ii e frica să îi vorbească, pentru că a mai făcut asta de multe ori. Cu toate că, de zis nu-i zice nimic nou, nimic ce s-o dea peste cap, însă chiar şi o tâmpenie dacă-i zisă cu încredere pare un lucru inteligent.

Astfel sfatul meu happy îmbogăţeşţe-ţi experientă de viaţa, nu de alta, dar sa nu ajungi unul dintre cei care rămân cu o persoană doar pentru că au o aşa de jalnică părere despre ei, încât au impresia că dacă aia nu-i satisface poftele, nu i le va satisface nimeni.

| Brigaela a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Sigur n-am probleme cu barbatii si nici nu am avut vreodata. Cunosc destul de multi barbati care au facut dragoste numai cu femei iubite si ii respect. Si printre adultii cu un oarecare nivel de studii si educatie acestia sunt respectati, iar cei cu idei ca ale tale considerati puerili, needucati si cam fraieri. Niste idei ca ale tale trezesc printre barbatii adevarati mila si un zambet de genul: saracutul, vai de mama lui..., trista viata mai are daca asta e tot ce poate. dar presupun ca nu te deranjeaza sa fii demn de mila altora.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Brigaela):

Nu mă deranejază, nu poţi să le fii pe plac la toţi. Eu însa sunt tare curios de bărbaţii ăia adevăraţi de care vorbeşti. Pentru că dacă un bărbat îşi face probleme de conştiinţă că "a cedat hormonilor" şi a făcut sex cu o persoană pe care nu o iubeşte, nu ştiu după ce criterii e numit " bărbat". Poate după criteriile femeieşti?
Sincer acum happy îţi face plăcere să aberezi doar pentru a avea un punct de vedere?

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Brigaela):

Şi, aşa de dragul conversaţiei, acceptând că astfel de specimene ciudate ar exista, oare cum crezi că sunt ei priviţi de restul bărbaţilor? În ce parte se înclina balanţa a celor ce plâng de milă celorlalţi? Dacă din 100 de oameni 2 sunt retardaţi, ce le pasă la aia 98 de părerile ălor 2, de-au găsit unele la fel de aberante ca ei, şi trăiesc fericiţi în lumea lor? happy Cine dă tonul? Cine stabileşte regulile? Ăia mulţi sau ăia puţini? Când o părere e considerată normală, când e împărtăşită de majoritatea sau de un grup restrâns? Logica asta, e grea happy

| Brigaela a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Daca tu nu i-ai cunoscut, nu inseamna ca nu exista, inseamna doar ca nu ai ajuns tu in preajma lor. Nici eu nu am vazut niciodata un ornitorinc, dar nu sustin ca abereaza cei care l-au vazut, accept doar ca au mai multa experienta decat mine.
Nu aberez, stiu doar mai multe decat tine sau decat vrei tu sa accepti ca exista. faptul ca esti atat de agresiv inutil imi arata ca ai fost tratat ca atare in viata, ca ti s-a aratat ca nu esti un barbat adevarat si ca ai fost considerat fraier de destui, dar ti-e greu sa accepti, mai ales in fata unei femei. Nu-i problema, e viata ta, mandria ta calcata in picioare. Imi pare rau doar ca exista o tendinta de a-i atrage si pe altii in viata asta, gen: daca eu sunt fraier si m-am purtat ca o carpa, nu ca un barbat, vino si tu alaturi, fii fraier langa mine, fiindca asa vom fi mai multi si ne va durea mai putin.

| Brigaela a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

In lumea celor cu educatie, studii superioare, viata adevarata, familii, cei de care iti spun eu sunt 98%. In viata celor care isi plang de mila pe marginea mahalalei si asculta amnele, sunt, intr-adevar 100%, dar sincer, sunt oameni de conditie mai proasta, chiar daca sunt mai multi, ei asculta pana la urma de prima categorie. O parere este normala cand este impartasita de multi si crede-ma sunt foarte multi cei care o impartasesc, doar ac probabil nu ai tu acces la ei, iar ei nu au motive sa se coboare la tine. dar nu uita ca totusi ei sunt cei care au functii de conducere, educatie, putere, bani si stabilesc regulile fiindca sunt mai inteligenti, mai puternici si stiu mai multe.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Brigaela):

Ţi se pare că-s agresiv, iluzie literară. N-am înjurat, n-am folosit cuvinte violente, decât câteva diminutive. Nu înţeleg de ce "sunt agreisv", da acum nici nu mă deranjează că aşa mă perecepi.

Evident că există fel şi fel de oameni, când am zis că nu există nu eram aşa de absolut, şi dacă te pretinzi o persoană rafinată intelectual, trebuia să înţelegi că tot ce am afirmat a fost la nivel de regulă, ca de regulă niciun bărbat nu-şi face "mustrări de conştiinţă că nu s-a abţinut hormonilor". Un astfel de bărbat are probleme mai mari decât sexul.

Sunt fraier în comparaţie cu alţii, şi tu eşti fraieră în comparaţie cu alţii, n-am nicio problemă, în a fi fraier când e cazul, însă happy aici nu e cazul. Că vorbim de o regulă, de un standard, de o normalitate acceptată, pe care tu în 2014, o consideri anormală, şi demnă de dispreţ.

În rest, mult blabla, psihologic fără sens. Ce-am avut de zis am zis, că în niciun caz, regula nu e " fă sex doar cu persoanele pe care le iubeşti", "bărbaţi ce îşi fac mustrări de conştiinţă", faptul că mai există câţiva tembeli, să fie happy cui îi pasă de ei.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Brigaela):

Cât de comică eşti happy Ăia cu "funcţii de conducere", sunt cei mai perverşi, şi cei care încalcă cel mai mult regulile.
"Studii superioare", ai fost de curând printr-un centru universitar? Sau nu ştiu, după tine, cât % din studenţi sunt abstineţi?
Nu ştiu cum de nu realizezi că n-ai niciun sens happy absolut niciunul.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Brigaela):

Şi care-s studiile alea superioare de te învăţă să fii abstinent? Facultăţi de Teologie sau care? happyCare-i legătura între studii superioare şi abstinenţă?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Vere...Cum vrei tu sa palesti ceva daca esti timid?

Te aflii intr-un cerc vicios.Nu palesti pentru ca esti timid.Si esti timid pentru ca nu palesti.

Posibile rezolvari : Scoate-ti capul din fund si initiaza o conversatie cu o domnisoara draguta, fara frica.Sau scoti banu`.

| Yoyo2013 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Pai asa ma gandeam cu banu mai merge tongue

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Yoyo2013):

Doar sa te asiguri ca ai bani destui si pentru analize dupa aia.Bafta!

| DaW a răspuns:

Poti merge si la curve.

| VIP3r a răspuns:

Ok, nu fi nebun sa te apuci de dus pe centura la "agatat", crede-ma, chiar si dupa ce faci sex vei fi tot la fel, nimic nu se va schimba.

Am fost si eu la fel ani de zile, trebuie sa gasesti o cale sa iti invingi temerile. Intr-adevar, poti fi refuzat, dar gandeste-te altfel: ce vei obtine daca nu incerci? Ce obtii daca doar te uiti la ele si... "nu pot face asta, cine stie ce vor spune despre mine, imi e frica". Stai linistit, nu musca (marea majoritate cel putin laughing ), cauta din timp subiecte de discutie si va fi bine.

Mult succes happy

| kingsinatuo a răspuns:

Frate, daca esti timid nu ai tupeu sa ii zici unei fete " hai sa facem sex" mai bine fa-ti un pic de curaj ( si nu band 5 litri de vodka) si te duci frumos la una care stii ca te place si te dai la ia... si dupa o... si dupa daca tot repeti chestea asta o sa iti faci si curaj happy. ce-i drept nu vorbesc din propria experienta. eu mereu am fost mai tupeist laughing