| deutszaandreutzsa a întrebat:

Dau funda maine merg in timisoara imi puteti spune ce pot vizita? scuzati categoriabig grin

1 răspuns:
| monyk a răspuns:

Buna,eu sunt din Timisoara si am sa iti enumar cateva locuri frumoase :
poti vizita catedrala mitropolitana din centrul orasului e foarte frumoasa,palatul baroc,palatul dicasterial,muzeul militar,muzeul satului-padurea verde,sinagoga din cetate,muzeul banatului,opera de stat,gradina zoologica,filarmonica de stat,fabrica de bere `timisoreana`hee hee...
Castelul huniazilor,domul catolic... apoi sunt parcuri foarte frumoase la Timisoara pe care poti sa le vizitezi,cum ar fi parcul botanic,parcul rozelor, parcul central, etc.
Sunt multe locuri frumoase care merita sa le vezi.